Turniej EIHC: Polska – Korea Południowa [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV]

Andrzej Czekaj
Maciej Gapinski
Drugiego dnia towarzyskiego turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego na katowickim lodowisku „Jantor” reprezentacja Polski zagra w piątek z Koreą Południową. Oba zespoły liczą w tym meczu na wygraną, po tym jak pierwszego dnia rywalizacji przegrały swoje mecze. Początek spotkania o godz. 19:30. Relację LIVE przeprowadzi dziennikzachodni.pl.

Nie udała się polskim hokeistom inauguracja turnieju towarzyskiego EIHC na katowickim lodowisku „Jantor”. Przygotowujący się do kwietniowych mistrzostw świata Dywizji IA Polacy przegrali w czwartek ze Słowenią 1:2. Biało-czerwoni na tle spadkowicza ze światowej elity prezentowali się dobrze i przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności mogli pokusić się o niespodziankę. Pojedynek mógł wyglądać zupełnie inaczej, gdyby na początku pierwszej tercji Krzysztof Zapała umieścił krążek w bramce po doskonałym podaniu od kapitana kadry – Marcina Kolusza. Napastnik TatrySki Podhale Nowy Targ przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Gospodarze w tej tercji mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, ale wynik nie uległ zmianie.

Słoweńcy przeczekali ataki gospodarzy i sami ruszyli z ofensywą w drugiej tercji. Zrobili to na tyle skutecznie, że w 34. minucie Gregor Koblar precyzyjną dobitką wykończył akcję Anżego Ropreta. Gospodarze po stracie gola ruszyli do odrabiania strat. Udało im się to na początku trzeciej tercji grając w liczebnej przewadze. Grzegorz Pasiut idealnie dograł krążek do Mikołaja Łopuskiego, a napastnik GKS-u Tychy musiał jedynie dopełnić formalności. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Nika Zupancicia. Gola na wagę pierwszego triumfu w turnieju dla Słoweńców zdobył w 48. minucie David Rodman. - Zagraliśmy dwie dobre tercje. Mam tu na myśli drugą i trzecią odsłonę, bo w pierwszej w naszej grze było sporo mankamentów - powiedział po meczu Jacek Płachta, selekcjoner biało-czerwonych. - Zmierzyliśmy się z naprawdę wymagającym rywalem, który potrafi wykorzystywać nadarzające się sytuacje. My dziś mieliśmy z tym problem. Musimy wyciągnąć wnioski i wciąż ciężko pracować – stwierdził selekcjoner Polaków.

Pracy nad poprawą wspomnianych przez Jacka Płachtę elementów jest niewiele. Biało – czerwoni w piątek zagrają z Koreą Południową, która w czwartek dopiero po dogrywce przegrała z Austrią (1:2).

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport.