Jak wybrać dobrego dewelopera? Praktyczne wskazówki dla...

  Jak wybrać dobrego dewelopera? Praktyczne wskazówki dla kupujących dom!

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Jak wybrać dobrego dewelopera? Praktyczne wskazówki dla kupujących dom!
  Deweloperzy prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej kuszących reklam swoich inwestycji. Przebrnięcie przez gąszcz ofert to dla potencjalnego klienta zadanie niełatwe. Czym się kierować przy wyborze dewelopera? Dla ułatwienia podjęcia zakupowej decyzji prezentujemy wskazówki, które umożliwią znalezienie dobrego dewelopera.
  Jak wybrać dobrego dewelopera? Praktyczne wskazówki dla kupujących dom!

  Sprawdzaj, dociekaj i kupuj świadomie wymarzony dom


  Decyzja o zakupie domu obarczona jest sporym wydatkiem finansowym, dlatego musi być dokładnie przemyślana. Kiedy znaleźliśmy nieruchomość spełniającą nasze oczekiwania przychodzi czas na sprawdzenie dewelopera. Przeznaczając na ten cel kilkaset tysięcy złotych musimy mieć pewność, że wybieramy odpowiedniego wykonawcę. Oto wskazówki, które uchronią Cię przed nierzetelnym inwestorem:
  • wiarygodność finansowa – przed zakupem nieruchomości należy bezwzględnie sprawić wiarygodność dewelopera. Zacznijmy od przeanalizowania odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zwróćmy uwagę na informację odnośnie składania sprawozdań finansowych do sądu rejestrowego. Uczciwy podmiot z pewnością wywiązuje się z tego obowiązku. Dokładnie przeanalizujmy rubrykę zawierającą wpisy o postępowaniu upadłościowym lub postępowaniach komorniczych. Jakiekolwiek wzmianki powinny być dla nas lampką ostrzegawczą! Deweloper może też przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które stwierdzają brak zaległości w opłacaniu podatków i świadczeń ubezpieczeniowych. Zwróćmy uwagę na formę prawną, w jakiej deweloper prowadzi działalność. Przeanalizujmy strukturę właścicieli danej firmy.

  • internet i mieszkańcy- wpisując w wyszukiwarkę frazę deweloper z Katowic wraz z nazwą firmy możemy otrzymać wiele cennych informacji na jego temat. Zwróćmy uwagę na stronę internetową, która powinna być regularnie aktualizowana. Posiadanie certyfikatów wystawianych przez wiarygodne podmioty to dobre znak. Mnogość realizowanych, nowych inwestycji jest też pozytywną wiadomością dla nabywców domu. Nie bójmy się czytać opinii innych użytkowników na forach, śledźmy artykuły z prasy internetowej na temat danego inwestora. Jawiące się kłopoty użytkownicy bardzo często poruszają między sobą na forach i różnego typu portalach. Bardzo często inwestor dzieli budowę na etapy, jeśli poprzednie są już zamieszkane spytajmy o zdanie mieszkańców. Upewnijmy się, czy są zadowoleni z transakcji, jak przebiegła i czy dobrze im się mieszka.

  • rachunek powierniczy – zmiana przepisów w 2012 r. skutkuje koniecznością realizowania inwestycji przez dewelopera ze środków własnych lub kredytów. Środki pieniężne wpłacane przez Klientów lokowane są na bezpiecznym rachunku powierniczym, by w razie kłopotów finansowych mogły zostać zwrócone.

  • prospekt informacyjny – to dokument zawierające informacje o spółce, a także o zrealizowanych inwestycjach. Zawarty jest w nim stan prawny działki, a także źródła finansowania budowy, obciążenia hipoteczne, opis głównego wykonawcę.

  • historia dewelopera – historia zrealizowanych inwestycji mówi bardzo wiele o deweloperze. Wybierajmy podmioty z doświadczeniem, którzy mają już na swoim koncie pomyślnie zrealizowane projekty.


  Znalezienie idealnego dewelopera z Katowic, Krakowa, czy Wrocławia jest możliwe. Należy mieć oczy szeroko otwarte i rzetelnie weryfikować podmiot, od którego chcemy nabyć wymarzony dom. Jeśli nie czujemy się na siłach, by czynić to samodzielnie możemy skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii prawnej. Wymarzony dom jest w zasięgu naszej ręki, dbajmy, jednak o nasze interesy i współpracujmy z najlepszymi w branży.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama