Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tychy. Porodówka w Szpitalu Wojewódzkim Megrez dostosowuje się do europejskich standardów. Czego mogą oczekiwać pacjentki?

OPRAC.:
Wojciech Szelc
Wojciech Szelc
15 czerwca, 2021 roku otwarto unowocześniony Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny. Kompleksowa modernizacja oddziału trwa od 2019 roku. Na pacjentki czekają nowoczesne położnictwo oraz Trakt Porodowy. Unowocześnienie IV piętra szpitala pochłonęło około 13 milionów złotych. To jeszcze nie koniec prac.

Gruntowne zmiany tyskiego położnictwa

15 czerwca, 2021 roku, otwarto unowocześnione oddziały szpitalne w Szpitalu Wojewódzkim Megrez w Tychach: Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny. Modernizacje oddziałów rozpoczęto w 2019 roku. Inwestycję oszacowano na 16 milionów złotych, z których już wydano 13 milionów. Zmiany mają przyczynić się do zwiększenia jakości świadczonych usług oraz dostosowania do europejskich standardów.

– W przypadku naszej porodówki na dobrą opinię w oczach pacjentek pracował głównie personel oddziału, w dół oceny ciągnęły natomiast warunki bytowe, zwłaszcza na niewyremontowanym odcinku położniczym i Oddziale Neonatologicznym – mówi Mariola Szulc, prezes szpitala Megrez.

Do dyspozycji pacjentek oddano dwuosobowe sale dla matek z dziećmi. W skrzydle znajduje się gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pracownia USG, sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz pokój laktacyjny. Zatroszczono się również o pacjentki z niepełnosprawnościami. Na porodówce przygotowano łazienkę przystosowaną w pełni do ich potrzeb.

Nie przeocz

Znacznym zmianom uległ również Trakt Porodowy. Dla pacjentek przygotowano cztery sale porodowe o kwiecistych nazwach: Wiśnia, Stokrotka, Chaber oraz Lawenda, to właśnie w niej znajduje się wanna do porodów naturalnych. Dla ojców oczekujących na narodziny przygotowano pokój z węzłem sanitarnym, a dla tych, którzy chcą być obecni przy porodzie - fotele w salach porodowych.

Na Oddziale Neonatologicznym pojawiła się nowa organizacja sal i inny układ pomieszczeń z dużą salą do intensywnej terapii noworodków. W niej stanowiska intensywnej terapii, nowoczesne inkubatory i respiratory, kardiomonitory oraz pompy infuzyjne.

- Mamy do dyspozycji aparat do monitorowania czynności układu przywspółczulnego , służący na przykład do oceny dyskomfortu noworodka, w tym bólu – zdradza dr n. med. Jarosław Groszko, ordynator Oddziału Neonatologicznego – Kolejnym ważnym nabytkiem diagnostycznym jest aparat do amplitudowo zintegrowanej elektroencefalografii, który monitoruje czynności elektryczne mózgu. - dodaje.

Do wyremontowania pozostał jeszcze jeden odcinek IV piętra. Na którym leczone są schorzenia ginekologiczne. Jeszcze nie jest znana dokładna data zakończenia wszystkich prac. Przewiduje się, że może to być październik.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera