Poznaj gamę produktów Velux
  Jakie akcesoria do okien dachowych: rolety i markizy

  Jakie akcesoria do okien dachowych: rolety i markizy

  Materiał partnera

  Aktualizacja:

  Jakie akcesoria do okien dachowych: rolety i markizy
  Katarzyna Gałek, Product Manager VELUX Polska. Różnego rodzaju osłony okien dachowych mają za zadanie nie tylko regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, albo wręcz całkowicie je zaciemnić, ale też chronić je latem przed przegrzaniem, a zimą izolować od mroźnych podmuchów. Do tego dochodzi tłumienie hałasu, a także walory dekoracyjne.
  Jakie akcesoria do okien dachowych: rolety i markizy
  Rolety zewnętrzne to komfort termiczny
  Bez względu na porę roku, pokoje na poddaszu warto chronić przed tym, co na zewnątrz. To zadanie doskonale spełnią rolety zewnętrzne. Ich popularność w Polsce wzrasta z roku na rok, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę efektywność. Poprawa izolacyjności okien zimą przy ich użyciu, wynosi 27%, z kolei latem potrafią zatrzymać z dala nawet do 97% ciepła, czego trudno nie docenić, gdy parny upał napiera na budynek z każdej strony.
  Dają też tak cenny dla jakości naszego snu efekt całkowitego zaciemnienia. Oprócz tego doskonale tłumią hałasy z zewnątrz, w tym odgłosy padającego deszczu i gradu. Podnoszą też stopień bezpieczeństwa, pełniąc funkcje antywłamaniowe.

  Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia oraz jego lokalizacji względem stron świata, rolety zewnętrzne sprawdzą się w każdych warunkach. Dla wygody użytkowania, wybierać można spośród kilku sposobów sterowania roletami. Wśród modeli oferowanych przez firmę VELUX dostępne są rolety zewnętrzne zarówno obrotowe, jak i elektryczne, a także solarne.

  Na lato - markizy

  Markizy również osłaniają okno od zewnątrz. To wdzięczna i funkcjonalna dekoracja, choć mniej praktyczna od rolet zewnętrznych, bo zastosować da się ją tyko latem. Tkanina o strukturze gęstej siateczki skutecznie odbija promienie słoneczne, chroniąc wnętrze przed nagrzewaniem. Redukuje w ten sposób ilość docierających do szyb promieni słonecznych nawet o 72%, nie ograniczając przy tym widoczności z okna.

  Rolety wewnętrzne – zaciemnienie i dekoracja

  Z rozmysłem dobrane rolety wewnętrzne mogą stanowić ciekawy element dekoracji wnętrza, spełniając przy tym swoje podstawowe zadanie, jakim jest regulowanie ilości dostającego się do wnętrza światła. Wybór materiałów, wzorów, kolorów i sposobów wykończenia jest naprawdę szeroki: plisowane, z półprzepuszczalnej tkaniny lub mocniej zaciemniające. Ciekawą propozycją jest roleta rzymska FHB: elegancka i dekoracyjna, o innowacyjnej konstrukcji pozwalającej na szybką i łatwą wymianę tkaniny. Z kolei energooszczędna roleta zaciemniająca FHC wykonana z tkaniny o strukturze plastra miodu, z wewnętrzną, aluminiową powłoką, nie tylko daje efekt stuprocentowego zaciemnienia, ale ma doskonałe właściwości izolujące: może zmniejszyć straty ciepła nawet o 26%, a latem stanowi skuteczną ochronę przed skwarem. Pozbawiona kasety konstrukcja została wyposażona w wąskie prowadnice, a mechanizm umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu oraz poruszanie jej dolną i górną listwą.

  Jakie będzie optymalne rozwiązanie? Kompleksowe. Zastosowanie jednej osłony zewnętrznej z jedną wewnętrzną pozwoli na równoczesną ochronę przed światłem, niekorzystnymi temperaturami i hałasem, przy zachowaniu walorów dekoracyjnych. A oto właśnie chodzi.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama