Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Gliwicach możesz zwiedzić wnętrze tankowca i prowadzić doświadczenia na zwierzętach

p.
wizualizacja: i3D
Studencka wycieczka do wnętrza działającego pieca hutniczego, piesza wędrówka po krętych korytarzach tankowca, czy możliwość przeprowadzenia wirtualnej operacji. Realizacje gliwickich programistów z Grupy i3D od kilku lat z licznymi sukcesami konkurują z dokonaniami największych światowych koncernów zajmujących się technologiami pozwalającymi na pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości (VR). Najnowszy produkt Grupy i3D, z której usług korzystają tak uznane marki, jak np. BP, Boeing, Orange czy ExxonMobil, Quazar3D przełamuje bariery technologiczne i wzbudza zainteresowanie na całym świecie.

Edukacja, inżynieria przemysłowa, architektura, medycyna, czy branża wojskowa - to tylko niektóre z dziedzin, w których wykorzystywane są zaawansowane technologie wirtualnej rzeczywistości. W centrali i3D w Gliwicach powstają rozwiązania dla światowych koncernów (BP, Boeing, ExxonMobil), polskich samorządów, uczelni wyższych (Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska) oraz przedsiębiorstw (Ceramika Paradyż, Jastrzębska Spółka Węglowa, Tauron). Rozwiązaniami z zakresu VR zainteresowała się już także polska armia.

- Dzięki wprowadzeniu na rynek tego nowoczesnego i konkurencyjnego rozwiązania udowadniamy, że potrafimy nie tylko korzystać z zaawansowanych technologii wirtualnej rzeczywistości, ale i wyznaczamy jej nowe standardy. Tym samym mamy możliwość pokazania, że w Polsce, na Śląsku mogą powstawać produkty i rozwiązania na światowym poziomie. W niszowych, technologicznych dziedzinach, takich jak technologia 3D i wirtualna rzeczywistość nasze umiejętności i kreatywność są najlepszym potencjałem - mówi Arkadiusz Patryas, współzałożyciel i członek zarządu Grupy i3D.

W zeszłym roku potencjał edukacyjny wirtualnej rzeczywistości odkrył Śląski Uniwersytet Medyczny, co zaprocentowało przygotowanym we współpracy z i3D zestawem e-fizjologia, prezentującym wirtualne procesy fizjologiczne zwierząt. Aplikacje projektu e-fizjologia zastępują tradycyjne, niemożliwe obecnie ze względów prawnych, ćwiczenia laboratoryjne przeprowadzane na zwierzętach. Wykorzystaniem technik 3D w edukacji zainteresowana jest również Politechnika Białostocka. Na szeroką skalę rozwiązania oparte o oprogramowanie Quazar3D wdrożyła Politechnika Śląska w ramach projektu InterEdu - Interaktywne Kształcenie Inżyniera. W ramach współpracy z gliwicką uczelnią powstała najobszerniejsza na świecie biblioteka wirtualnych aplikacji, dzięki czemu wszystkie zajęcia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym prowadzone są z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji 3D.

- Wykorzystanie interaktywnych materiałów dydaktycznych pozwoliło nam znacząco podnieść jakość kształcenia. Pobudzamy wyobraźnię studentów dając im możliwość zapoznania się ze wszystkimi, nawet najbardziej skomplikowanymi treściami merytorycznymi i udostępniamy narzędzia, które pozwalają spojrzeć im na problem badawczy z całkowicie innej perspektywy - np. z wnętrza omawianej konstrukcji. Dzięki temu mogą skonfrontować wiedzę książkową z rzeczywistym funkcjonowaniem maszyn lub innych urządzeń w ich naturalnym środowisku. Jesteśmy pewni, że te doświadczenia będą dla nich bardzo przydatne w przyszłości - mówi prof. dr hab. inż. Bożena Skołud z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.


*Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW i ZAGŁOSUJ
*Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
*Marsz Autonomii przeszedł przez Rybnik. Zobacz ZDJĘCIA
*Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty