Adam Małysz wraca do skoków jako dyrektor-koordynator w PZN

  Adam Małysz wraca do skoków jako dyrektor-koordynator w PZN

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Adam Małysz będzie koordynatorem w PZN
  1/5
  przejdź do galerii

  Adam Małysz będzie koordynatorem w PZN ©Andrzej Drobik

  Adam Małysz wraca do skoków narciarskich, choć nie jako zawodnik. Będzie w PZN dyrektorem-koordynatorem od skoków i kombinacji norweskiej. Małysz, który podpisał z Polskim Związkiem Narciarskim dwuletnią umowę, został właśnie przedstawiony w nowej roli.

  (wideo X-News)

  Radości z nawiązania współpracy nie kryje Apoloniusz Tajner, prezes PZN. -Mamy obecnie dużo grup, brakowało nam osoby, która koordynowałaby ich działania, służyłaby doradztwem, wspomagała terenów.
  Mamy już podpisaną umowę, więc możemy ogłosić to oficjalnie: Adam Małysz będzie pełnił rolę dyrektora-koordynatora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej – mówił Tajner na sobotniej konferencji prasowej na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza.

  Sam Małysz przyznaje, że do objęcia tej roli był namawiany przez PZN od dawna. Zdecydował się właśnie teraz, bo chwilowo zawiesił swoją karierę kierowcy rajdowego. Chodzi o problemy z głównym sponsorem, grupą Orlen, która nie przedłużyła z nim kontraktu. - Okazuje się, że skoki narciarskie są stosunkowo niedrogą dyscypliną, szczególnie w porównaniu z rajdami, które należą chyba do najdroższych sportów na świecie. Bez strategicznego sponsora, jakim był Orlen, nie mógłbym kontynuować kariery – mówił Adam Małysz. Przyznaje też, że równocześnie rozmawiał już z Polskim Związkiem Narciarskim, z którym ostatecznie zdecydował się nawiązać współpracę. - Jestem tak skonstruowany, że muszę coś robić, kocham skoki, podobnie jak kocham rajdy, a myślę że w nowej roli sprawdzę się dobrze i pomogę polskim sportowcom – zapewniał były skoczek.

  Na czym będzie polegała nowa praca Adama Małysza? Były skoczek będzie nadzorował i doradzał wszystkim podległym mu grupom, a także w ich imieniu kontaktował się z zarządem Polskiego Związku Narciarskiego. – Mogę obiecać jedno, nie będę siedział za biurkiem, będę ciągle w terenie, nie nadaję się do pracy w biurze. Chcę być blisko sportu – podkreślił Małysz.
  Apoloniusz Tajner po ogłoszeniu tej decyzji wyznał, że dzięki poczynionym krokom najbliższe dwa sezony widzi w różowych barwach. -Już teraz jest bardzo dobrze, a forma Macieja Kota w sezonie letnim była po prostu niesamowita. Dlatego liczę na dwa bardzo dobre sezony, z Mistrzostwami Świata i Igrzyskami Olimpijskimi na czele – mówił Tajner.

  Małysz do swojej roli przygotowuje się już od dłuższego czasu, natomiast dopiero teraz informacja została podana oficjalnie. Jak sam zapewnia, postara się, żeby efekty jego pracy widoczne były już w tym sezonie.

  *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
  *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama