Alma w Katowicach nieczynna. Co dalej z Halą Parkową? Alma...

  Alma w Katowicach nieczynna. Co dalej z Halą Parkową? Alma ma w Katowicach 450 tys. długu

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Alma w Katowicach nieczynna. Co dalej z Halą Parkową? Alma ma w Katowicach 450 tys. długu
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Fot. Arkadiusz Gola

  Alma w Katowicach: "Dziękujemy klientom za lata współpracy i zaufanie". Kartka z takim napisem wisi na drzwiach sklepu przy Kościuszki. Od stycznia Alma jest nieczynna. Co się stanie z Halą Parkową? Właściciel mówi, że ma kilka ofert. Ale jakich?
  Puste półki od miesięcy, postępowanie upadłościowe, likwidowanie kolejnych sklepów i kolejne zwolnienia: to informacje o sklepach sieci Alma, jakie docierały do nas w ostatnich miesiącach.

  Sklep tej sieci w Katowicach od jesieni nie rozpieszczał klientów nadmiarem towarów na półkach, które pełne były czekolad i wody mineralnej. Za to można było tanio kupić... akcesoria do grilla. Jak się okazało, sieć nie płaciła za wynajem Hali Parkowej, a to w niej działała Alma. W grudniu 2016 Miasto Ogrodów, właściciel hali, wypowiedział umowę, i to w trybie natychmiastowym.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zaległości wynoszą ponad 300 tys. zł. Alma jednak przez cały ten czas nie potwierdzała, że zamyka sklep w Katowicach. Tak się jednak stało. Sklep Alma w Katowicach przy Kościuszki jest już nieczynny od 3 stycznia 2017.

  "Uprzejmie informujemy, że 03.01.2017 delikatesy Alma przy ul. Kościuszki 90 w Katowicach kończą swoją działalność. Dziękujemy naszym klientom za lata współpracy i zaufania" - kartka z taką treścią wisi na drzwiach Almy w Katowicach.

  Na oficjalnej stronie internetowej Almy nie ma informacji o zamknięciu sklepu, jest za to komunikat: "Szanowni Państwo, w związku z otwarciem w dniu 15 grudnia 2016 r. postępowania sanacyjnego, prosimy o zweryfikowanie salda swoich należności, jakie będzie umieszczone w spisie wierzytelności."

  Za to na mapie sklepów w Polsce widać, że w woj. śląskim sieć nie ma już ani jednego. Delikatesy w Częstochowie zlikwidowano już w 2016. W całej Polsce zostało jeszcze 9 sklepów w woj. małopolskim, mazowieckim i pomorskim.

  A co z Halą Parkową po wyprowadzce Almy? Padła propozycja, by powstało tam zadaszone targowisko, ale Miasto Ogrodów, właściciel hali, nie potwierdza tej informacji.

  Powstała w 1953 z przeznaczeniem na imprezy sportowe i „zebrania masowe”. Potem swoje siedziby miały instytucje kultury, w tym Estrada Śląska. W ostatnich latach salę widowiskową zamieniono na supermarket, jej najemcami były sieci handlowe, kolejno Billa, Elea i Alma. Co będzie teraz? Nie wiadomo.

  - Katowice Miasto Ogrodów rozwiązało umowę najmu z Alma Market S.A. Obecnie zebrano już kilka ofert od potencjalnych najemców, które są analizowane. Bierzemy pod uwagę zarówno kontynuację przeznaczenia Hali Parkowej, jak i jego zmianę oraz aspekt ekonomiczny - odpowiedział nam Łukasz Kałębasiak, rzecznik Miasta Ogrodów. - Alma Market S.A. (obecnie w restrukturyzacji) nie uregulowała swoich zobowiązań wobec Miasta Ogrodów, które wynoszą obecnie ok. 450 tys. zł i obejmują zaległy czynsz oraz inne należności, a także naliczono karę umowną z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy. Prowadzimy działania służące odzyskaniu należności, uwzględniając trwające postępowanie sanacyjne firmy Alma Market S.A.


  Zakaz handlu w niedzielę może zmniejszyć obroty o 9,6 mld zł. Za tę decyzję zapłacimy wszyscy


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo