Ważne
  Bajkowa sceneria w Beskidach na koniec ferii [WIDEO...

  Bajkowa sceneria w Beskidach na koniec ferii [WIDEO ZAPOWIEDŹ]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kończą się ferie zimowe w województwie śląskim, ale zima zadomowiła się na dobre. Alpejska pogoda sprzyja wypoczynkowi nie tylko na nartach, ale i górskim spacerom.
  Bajkowa sceneria w Beskidach na koniec ferii [WIDEO ZAPOWIEDŹ]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Piątek 27 stycznia to ostatni dzień ferii zimowych w województwie śląskim - w Beskidach nikt nie ma wątpliwości, że były niezwykle udane. Takiej zimy w Beskidach nie było w końcu od kilku sezonów. Warunki na stokach narciarskich są znakomite - w w Szczyrku, Wiśle, Istebnej, Brennej czy Korbielowie można szusować na dobrze przygotowanych trasach, na których zalega od 35 do 100 cm śniegu.

  - Przed nami kilka fantastycznych, zimowych dni w pełnym słońcu. Warunki narciarskie doskonałe. W Szczyrku czynnych jest prawie 40 km tras narciarskich! - zaznaczają przedstawiciele Informacji Turystycznej w Szczyrku.

  - Przed nami ostatni weekend śląskich ferii. Zapowiada się on fantastycznie. Już dziś słoneczna pogoda i rześki mrozik zachęcają do białego szaleństwa na stokach, które są znakomicie przygotowane i oferują świetne warunki narciarskie - dodają pracownicy Centrum Informacji Turystycznej w Wiśle.

  Od najbliższego poniedziałku zimową labę rozpoczynają dzieci i młodzież z pięciu województw – kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Przyjeżdżając w Beskidy mogą oni liczyć na bardzo dobrze przygotowane stoki, grubą warstwę śniegu regularnie uzupełnianą sztucznym naśnieżaniem i ośrodki czynne podczas ferii nawet w godzinach późnowieczornych. Takich nie brakuje choćby w Szczyrku i Wiśle.

  Ale Beskidy w tym sezonie zimowym to nie tylko raj dla narciarzy. Alpejska pogoda z błękitem nieba i lekkim mrozem sprzyja górskim spacerom, czy zabawie na sankach, na których można pozjeżdżać w wydzielonych miejscach na niektórych stokach.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama