Będzin: egzamin gimnazjany 2017. Uczniowie piszą część...

  Będzin: egzamin gimnazjany 2017. Uczniowie piszą część humanistyczną

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Punktualnie o godzinie 9 gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 w Będzinie. Pierwszego dnia gimnazjaliści odpowiedzą na pytania WOS-u i historii. Następnie staną do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. To część humanistyczna. Jak się przygotowywali? Sprawdziliśmy to na kilkanaście minut przed rozpoczęciem egzaminu.
  Będzin: egzamin gimnazjany 2017. Uczniowie piszą część humanistyczną
  1/12
  przejdź do galerii

  ©fot. Katarzyna Kapusta

  Godzina 8.20, gimnazjaliści nerwowo przebierają nogami, powtarzają między sobą materiał i jednocześnie ustawiają się w kolejce, by wejść na salę gimnastyczną, która w środę zamieniła się w salę egzaminacyjną.

  Maja Oleksy do egzaminu przygotowywała się przez ostatnie trzy lata. - Starałam się sumiennie pracować przez ostatnie trzy lata. Ostatni miesiąc to był zdecydowanie czas powtórek - mówi gimnazjalistka.


  - Powtarzałam różne przedmioty czytając dodatkowe książki. To był czas wytężonej pracy i powtarzania wszystkiego w zasadzie w pigułce. Stres jest bardzo duży. To chyba nieodłączny element egzaminu - dodaje.

  Jak zapewniają nauczyciele, ich uczniowie są dobrze przygotowani.

  - Mam nadzieję, że ostatnie trzy lata moi uczniowie poświęcili na naukę. Niemniej jednak od września spotykaliśmy się na dodatkowych zajęciach. Frekwencja była różna, ale uczniowie przysyłali mi rozprawki, charakterystyki i faktycznie uczniowie z tego korzystali i przysyłali mi po kilkanaście tekstów. Oczywiście otrzymywali informację zwrotną. Przychodzili też na dodatkowe zajęcia podczas, których rozwiązywaliśmy dodatkowe testy. Wierzę, że są przygotowani - mówi Magdalena Zasada, polonistka i wychowawczyni klasy 3B w Gimnazjum nr 4 w Będzinie.

  Polonistka spory nacisk położyła na gramatykę, podczas powtórzeń z gimnazjalistami. - Uczniowie nie lubią gramatyki i nie koniecznie wiążą fakty, że jak umieją gramatykę i składnię to potrafią ładnie pisać i potrafią też interpunkcję oraz posługiwać się swoją wiedzą i w innych dziedzinach. Powtarzaliśmy gramatykę, mimo że podczas egzaminu gramatyki jest stosunkowo niewiele ale ta wiedza jest wykorzystywana w inny sposób, też w tej dłuższej formie - dodaje nauczycielka.

  Egzamin gimnazjalny 2017: ODPOWIEDZI+ARKUSZE Część humanistyczna na egzaminie gimnazjalnym
  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017: Co będzie na egzaminie? j.polski, WOS, historia PYTANIA+ODPOWIEDZI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo