Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci w Tychach

  Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci w Tychach

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komunikacja miejska w Tychach darmowa dla dzieci i młodzieży

  Komunikacja miejska w Tychach darmowa dla dzieci i młodzieży ©Mat. prasowe

  Tychy: bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci. Ale tylko z rodzin pobierających zasiłek rodzinny z MOPS-u. Takie zarządzenie podpisał prezydent Andrzej Dziuba. W Tychach skorzysta z tego ok. 2500 dzieci.
  Komunikacja miejska w Tychach darmowa dla dzieci i młodzieży

  Komunikacja miejska w Tychach darmowa dla dzieci i młodzieży ©Mat. prasowe

  Tychy: Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży uczącej się (do 21 lat). Młodzież niepełnosprawna będzie mogła z takiej komunikacji korzystać do 24 lat. Zarządzenie prezydenta Andrzeja Dziuby wchodzi w życie od 1 września. Warunkiem przyznania prawa do bezpłatnej komunikacji jest decyzja MOPS-u o otrzymywaniu zasiłku rodzinnego.

  - Zasiłek przysługuje rodzinom wychowującym dzieci, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 674 złotych miesięcznie.
  Dochód obliczany jest na podstawie PIT, za rok poprzedzający złożenie wniosku o zasiłek rodzinny. Aktualnie świadczeniem tym objętych jest około 2500 dzieci z naszego miasta- mówi Marianna Feith, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach. - Aby dostać zaświadczenie o tym, że rodzina pobiera zasiłek, należy złożyć wniosek, który jest do pobrania od 5 czerwca w Dziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Barona 30 lub ze strony internetowej: mops.tychy.pl w zakładce świadczenia rodzinne / wzory wniosków i załączników do pobrania / wniosek o wydanie zaświadczenia. Wniosek o wydanie zaświadczenia może być przekazany również elektronicznie za pomocą e-PUAP lub portalem emp@tia – dodaje dyrektor Feith.

  Po złożeniu wniosku, zaświadczenie zostanie wydane do 3 dni roboczych. Można je odebrać osobiście lub przez wskazanego we wniosku pełnoletniego członka rodziny. Zaświadczenia są wydawane imiennie na każde uprawnione do bezpłatnych przejazdów dziecko.

  - By ułatwić otrzymanie zaświadczenia, w następnym okresie zasiłkowym 2017/2018 (obecny kończy się 30 października) wniosek o świadczenie rodzinne uzupełniony zostanie o wniosek o wydanie zaświadczenia, które wraz z decyzją przyznającą świadczenie przekazany zostanie zainteresowanym za pośrednictwem poczty – dodaje dyrektor MOPS.

  Zarządzenie prezydenta ważne jest na terenie gmin wchodzących w skład międzygminnego porozumienia o organizacji transportu publicznego (oprócz Tychów są to: Bojszowy, Ornontowice, Mikołów, Orzesze, Łaziska Górne, Wyry, Lędziny, Kobiór, Imielin, Bieruń, Chełm Śląski, Pszczyna, Miedźna, Mysłowice oraz gmina i miasto Oświęcim).

  - Darmowe przejazdy będą obowiązywały jednak tylko w gminie, w której się mieszka. Jeśli np. ktoś mieszka w Lędzinach, a uczy się w Tychach to będzie mógł kupić bilet tzw. dopłatę w wysokości 13,50 zł i wtedy może bez przeszkód poruszać się komunikacją miejską po każdej z 17 gmina porozumienia – mówi Andrzej Ochman – dyrektor Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach.

  Bilety będą ważne tak długo, jak długo dana osoba posiada uprawnienia do zasiłku, a więc także w dni weekendowe, ferie czy wakacje.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejne przywileje dla patoli

   qqwed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak jesteś dzieckiem z porządnej, choć niezamożnej rodziny, gdzie tata nie pije, matka się nie leni, tylko oboje tyrają za najniższą krajową, to nie możesz na nic liczyć, ani od rządu ani od...rozwiń całość

   Jak jesteś dzieckiem z porządnej, choć niezamożnej rodziny, gdzie tata nie pije, matka się nie leni, tylko oboje tyrają za najniższą krajową, to nie możesz na nic liczyć, ani od rządu ani od miasta. Patologii za to żyje się jak pączkom w maśle. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama