Bielski „pediatryk" obdarowany przez WOŚP [ZDJĘCIA]

  Bielski „pediatryk" obdarowany przez WOŚP [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bielski „pediatryk" obdarowany przez WOŚP [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii
  Dyrygowana przez Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem podarowała mu nowoczesny aparat USG.
  Jak podkreślają w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej nowe urządzenie, które wzbogaciło bazę diagnostyczną dziecięcego szpitala, zostało kupione za pieniądze z ubiegłorocznego finału akcji, kiedy zbierano fundusze między innymi na urządzenia medyczne dla oddziałów pediatrycznych.

  - Otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aparat USG bardzo nam się przyda, gdyż umożliwia on wykonywanie echa serca – badania, które w naszym szpitalu często jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

  Dodaje, że aparat USG będzie pracował na potrzeby Poradni Kardiologicznej, Oddziału Pediatrycznego oraz Izby Przyjęć.

  - Przypadków wymagających takiego badania serca nie brakuje i czasami był z tym problem, bo aparat, z którego korzystaliśmy do tej pory, ma już ponad dziesięć lat i siłą rzeczy nieco się zużył. Prócz tego nowy aparat USG umożliwia na przykład określenie drobnych zmian w tkance podskórnej i jamie brzusznej, a taka diagnostyka również jest bardzo potrzebna - zaznacza dyrektor bielskiego „pediatryka".
  Zobacz galerię
  W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej nie ukrywają, że wkrótce do tej placówki trafić ma kolejny sprzęt kupiony przez WOŚP za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki. Będzie to aparat EKG, holter ciśnienia, pulsoksymetr oraz pompy infuzyjne strzykawkowe.

  To nie pierwszy prezent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, bo pomaga mu ona od lat. Dotąd zakupiła między innymi aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, przewoźny aparat do wykonywania badań USG, transportowe aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy oraz zestaw do trudnej intubacji.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama