Bielsko-Biała: panie nauczą się samoobrony w 18 batalionie

  Bielsko-Biała: panie nauczą się samoobrony w 18 batalionie

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: panie nauczą się samoobrony w 18 batalionie
  1/3
  przejdź do galerii
  Wojskowi instruktorzy w Bielsku-Białej bezpłatnie nauczą panie technik samoobrony. W hali sportowej bielskiego batalionu pokażą m.in. jak obronić się przed kopnięciem, duszeniem czy uderzeniem.
  Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

  Takie szkolenia w Bielsku-Białej będą odbywały się od najbliższej soboty 19 listopada w 18 batalionie powietrznodesantowym.
  Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obronę przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników.

  Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

  Zajęcia będą odbywały się w hali sportowej 18 batalionu powietrznodesantowego przy ul. Bardowskiego 2 w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia oraz spotkanie organizacyjne odbędzie się 19 listopada 2016 r. o 9.00. Najpierw będzie spotkanie organizacyjne, a następnie od 10.00 do 12.00 zajęcia praktyczne. Dlatego organizatorzy proszą, by panie miały dres sportowy (z długim rękawem) oraz obuwie sportowe. Ważne, by mieć dokument tożsamości oraz zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia.

  Zapisy pod nr tel. 261 123 252. Udział w zajęciach jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność. Ponieważ zajęcia odbywają się na terenie jednostki wojskowej organizatorzy zwracają uwagę, że wejście na teren 18 batalionu będzie odbywał się zgodnie z procedurami dotyczącymi wejścia na teren jednostki wojskowej.

  Kolejne spotkania będą już realizowane co miesiąc tj. 3 grudnia 2016 roku oraz 14 stycznia, 4 lutego, 4 marca, 1 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca w 2017 roku (zakończenie I turnusu).  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyżby na pewno?

   hmmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dlaczego kobieta, która nie posiada wykupionego indywidualnego ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie może wziąć udziału w powyższym szkoleniu - jawna dyskryminacja i pomoc...rozwiń całość

   Dlaczego kobieta, która nie posiada wykupionego indywidualnego ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie może wziąć udziału w powyższym szkoleniu - jawna dyskryminacja i pomoc kobietom wybranym, czyt. przy kasie? Hmmmm ponoć mowa o bezpłatnych szkoleniach. Czyżby na pewno? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama