Budżet obywatelski w Zabrzu: Które projekty są realizowane?

  Budżet obywatelski w Zabrzu: Które projekty są realizowane?

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Realizacja projektów w ramach budżetu obywatelskiego w Zabrzu
  1/7
  przejdź do galerii

  Realizacja projektów w ramach budżetu obywatelskiego w Zabrzu ©UM Zabrze/Bartosz Pudełko

  Budżet obywatelski w Zabrzu. Sprawdzamy jak idzie realizacja projektów, które wybraliśmy w ramach budżetu obywatelskiego. Kiedy możemy spodziewać się kolejnej edycji?
  15 projektów w pilotażowej edycji oraz 18 w kolejnej, na rok 2016. Tak wybraliśmy w dotychczasowej historii budżetu obywatelskiego w Zabrzu. Obie edycje odbyły się w ubiegłym roku. Głosowanie i formalności za nami, więc czas na realizację. Jak ona przebiega?

  Budżet obywatelski w Zabrzu. Jak idzie realizacja projektów?  Jak do tej pory gotowe są trzy projekty - deptak obok kościoła i cmentarza w Rokitnicy, siłownia pod chmurką na Zandce, plac zabaw na Helence oraz oświetlenie chodnika przy Przedszkolu nr 36 na os.
  Kopernika. Wszystkie te projekty pochodzą z pierwszej edycji budżetu. Zostały wybrane wcześniej, więc siłą rzeczy wcześniej zostały zrealizowane. Ponadto wkrótce mają rozpocząć się odbiory dwóch kolejnych zadań wybranych w pilotażowym rozdaniu. Chodzi o modernizację toalet i wymianę instalacji wodnej w Szkole Podstawowej nr 5 oraz projekt o nazwie „Odblokuj os. Kotarbińskiego”, czyli budowę nowych miejsc parkingowych wzdłuż ul. Gdańskiej.

  Kolejne projekty powinny być gotowe w maju. Będą to wybrane w pierwszej edycji: oświetlenie na os. Młodego Górnika, rewitalizacja strażnicy OSP w Grzybowicach, boisko przy Szkole Podstawowej nr 7, boisko przy Gimnazjum nr 29, rewitalizacja parku przy ul. Matejki, a także projekty z drugiej edycji: remont szatni w budynku klubowym MKS Zaborze oraz „Biblioteka miejscem spotkań”, czyli modernizacja filii nr 11 MBP. A co z kolejnymi wybranymi zadaniami?
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama