Burze w Śląskiem: Kłobuck sprząta po nawałnicach. A kolejne...

  Burze w Śląskiem: Kłobuck sprząta po nawałnicach. A kolejne przed nami

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kłobuck jeszcze sprząta po środowych nawałnicach, a meteorolodzy znowu ostrzegają przed gwałtownymi burzami i załamaniem pogody w weekend w regionie.
  Burze w Śląskiem: Kłobuck sprząta po nawałnicach. A kolejne przed nami
  1/17
  przejdź do galerii
  Najgorzej w środę było w miejscowości Zbory i Florjanów. Nawałnica jaka przeszła tam wczoraj zrywała dachy z domów. Do zdarzeń zadysponowano wszystkie jednostki z Gminy Popów. Jako jedna z pierwszych zadysponowana była OSP Zbory. Straż Pożarna interweniowała w powiecie kłobuckim 15 razy.

  Silny wiatr dokonał zniszczeń dwóch dachów na budynkach mieszkalnych w gminie Popów, w miejscowości Zbory (zerwanie dachu), oraz Rębielice Królewskie (uszkodzenie dachu). Niestety meteorolodzy zapowiadają załamanie pogody w weekend.

  Jeszcze dzisiaj Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem gwałtownych burz z gradem na terenie województwa śląskiego. Burzę mają występować do godziny 19. ale już teraz lokalnie między innymi w Katowicach strażacy interweniowali w sprawie połamanych i powalonych drzew.

  Również w Będzinie w wyniku silnego wiatru zawalił się 10 metrowy fragment muru. Na miejscu pracował powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i straż miejska. Na szczęście na miejscu nikt nie ucierpiał.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Gdzie jest burza? Radarowa mapa burz w Polsce ONLINE + Prognoza pogody

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami do 30mm, a w obszarach górskich do 40mm oraz porywami wiatru do 90km/h. Lokalnie może wystąpić także grad.

  GDZIE JEST BURZA: BURZOWA MAPA EUROPY


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo