Ważne
  Chęciński: "Szlag mnie trafia". Na Stawikach ukradziono...

  Chęciński: "Szlag mnie trafia". Na Stawikach ukradziono ławki

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chęciński: "Szlag mnie trafia". Na Stawikach ukradziono ławki
  Sosnowiec ma ewidentnie pecha do nowych inwestycji. W 2015 roku złodziej ukradł bukszpan z donicy w centrum miasta. Teraz złodziej lub złodzieje ukradli pięć nowych ławek z sosnowieckich Stawików.
  Chęciński: "Szlag mnie trafia". Na Stawikach ukradziono ławki
  "Ciężko pisać o takich rzeczach, ale niestety, musimy. To, co dzieje się na Stawikach, jest oburzające. Nie przebierając w słowach, po prostu szlag mnie trafia. W ciągu ostatniego tygodnia, z pasa od strony Szopienic, zniknęło 5 ławek" - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

  "Tak drodzy Państwo - 5 ważących kilkadziesiąt kilogramów ławek zostało perfidnie skradzionych. Być może komuś ozdobiły działkę, a być może trafiły w inne miejsce. Na usta cisną się słowa, których użyć tutaj nie mogę.

  Stawiki to inwestycja, w którą włożyliśmy całe serce. To miejsce odpoczynku, relaksu, a także zabawy. Miejsce, którego w Sosnowcu po prostu brakowało, a jest naszym wspólnym dobrem, dlatego tym bardziej to boli. Komuś nowe, eleganckie ławki "przeszkadzały", może chciał się wzbogacić, a może chciał zrobić na złość. I zrobił... wszystkim Mieszkańcom Sosnowca" - czytamy dalej we wpisie.

  Sprawą zajmuje się już Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. - Okazało się, że ławki nie zostały jeszcze przekazane miastu, w ramach odbioru prac jakie się odbywają na Stawikach. W związku z tym ławki wciąż należą do firmy, która wykonywała tam prace i już przedstawiciel firmy złożył stosowne zawiadomienie w tej sprawie - tłumaczy podinspektor Mariusz Łabędzki, naczelni wydziału prewencji KMP w Sosnowcu.

  Właściciel oszacował wartość skradzionych ławek na koło 3 tysiące złotych. Koszt jednej ławki to 600 złotych.

  Zdaniem urzędników to mogła być zorganizowana akcja. - Będziemy się starali rozwiązać sytuację ławek jak najszybciej Jest ciepło, a mieszkańcy chętnie odwiedzają Stawiki. Musimy w tej sprawie porozumieć się z firmą Eta, która jest wykonawcą prac - tłumaczy Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

  Prezydent Sosnowca wyznaczył już nagrodę, za wskazanie sprawcy tych czynów. - Nie ma zgody na takie działanie i w tym wypadku wyznaję zasadę zero tolerancji- napisał Chęciński.

  Prezydent zaznaczył także, że miasto wyda pół miliona złotych na monitoring w tym miejscu.

  Przypominamy. Sosnowieckie Stawiki zostały oddane do użytku 8 lipca bieżącego roku po remoncie. Dwa miesiące trwały tu prace przy budowie nowej infrastruktury pomiędzy ulicą Sobieskiego a Stadionem Ludowym. Powstała tu nowa pętla dla rowerzystów liczy 1,8 km i biegnie wokół całego stawu Stawiki. Dodatkowo powstało kilkaset metrów trasy od bram Stadionu Ludowego do ulicy Kresowej. Drogowcy nie zapomnieli również o pieszych, dla których powstała ścieżka, która od strony Brynicy ma cztery metry szerokości, a od strony Katowic minimum trzy metry. Od strony plaży, czyli tam gdzie mieszkańców jest najwięcej, ze względów bezpieczeństwa zadbano o oddzielenie ścieżki rowerowej od ciągu dla pieszych. Oprócz budowy ścieżek wokół akwenu ustawiono ponad siedemdziesiąt ławek i blisko czterdzieści stojaków rowerowych. Pojawił się też krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na Stadion Ludowy.

  Częścią inwestycji jest też dwustumetrowa bieżnia z poliuretanu dla biegaczy oraz parking dla trzydziestu jeden samochodów. Przygotowano również miejsca pod przyszłe wypożyczalnie rowerów. Zmieniła się też architektura zieleni - posadzono szesnaście platanów, a w pasie rozdzielającym chodnik od trasy rowerowej krzewy derenia białego.
  Wszystkie prace kosztowały 3 miliony złotych.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ogrodzic kormelska zaraze

   lekkre (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Postawic na granicy z kormelstwem mur 5 - metrowy jak USA z Meksykiem. Przeciez wiadomo ze po drugiej stronie sama patologia, złodzieje, lenie i oszuści.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łomatko

   Nikiszowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   obok Katowic-Szopienic największej patologii w kraju stawiać ławki, to aż się prosi o kradzież, lepiej Szopienice otoczyć murem jak Meksyk - sąsiaduję z tą dzielnicą - porażka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   beton

   fanf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   czy te ławki nie zostały nawet zabetonowane?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rowerowy

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tym razem będzie to szlak rowerowy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylu ludzi wpuszczono bez odbioru inwestycji. Kogoś tu może szlak trafić.

   rysiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Na wariackich papierach.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama