Chorzów: Konkurs „Kolęd i Pastorałek Polskich” [ZDJĘCIA]

  Chorzów: Konkurs „Kolęd i Pastorałek Polskich” [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przesłuchanie w MDK Batory w Chorzowie
  1/8
  przejdź do galerii

  Przesłuchanie w MDK Batory w Chorzowie ©Olga Krzyżyk

  Uczniowie z różnych miejscowości województwa śląskiego wzięlu udział w 12 edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Kolęd i Pastorałek Polskich”, które odbyły się w MDK Batory w Chorzowie. W niedzielę, 8 stycznia, odbędzie się koncert galowy oraz wręczenie nagród w kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie przy ul. Skrajnej 2a. Wstęp na finał jest wolny.
  W Miejskim Domu Kultury „Batory” przy ul. Batorego w czwartek, 5 stycznia, odbył się XII Międzygimnazjalny Konkurs „Kolęd i Pastorałek Polskich”. W MDK uczniowie wzięli udział w przesłuchaniu, które trwało od godziny 10.00 do 15.00. Na konkurs przyjechali uczniowie z gimnazjów i liceów z Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Bytomia i Katowic.

  - To już 12 edycja regionalnego konkursu kolęd i pastorałek. Od czterech w konkursie oprócz uczniów z gimnazjów biorą też udział licealiści. Co roku mamy ok. 100 kandydatów, którzy próbują swoją sił podczas przesłuchania. Jest kilka kategorii: solo, duet, zespół wokalny oraz zespół wokalno-instrumentalny - mówi Sylwia Kowalska, współorganizator konkursu oraz nauczycielka muzyki i plastyki w Gimnazjum nr 8 w Chorzowie.

  Celem konkursu jest m.in. kultywowanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek czy umożliwienie uczestnictwa w kulturze muzycznej. Koncert galowy oraz wręczenie nagród odbędzie się 8 stycznia w kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie przy ul. Skrajnej 2a. Wstęp na finał jest wolny.

  Uczniów ocenia jury w składzie: Elżbieta Płotkowska, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 32 w Chorzowie, ks. Krzysztof Horowski z parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie, Alina Łysikowska, animator kultury śląskiej, instruktorka wokalna i kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Chorzów" oraz pracownik w MDK Batory, a także Małgorzata Watolla, organizator pierwszej edycji Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka" oraz nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie.

  - Dzisiaj zaśpiewam kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" oraz "Mędrcy świata, Monarchowie". Pierwszy raz biorę udział w tym konkursie, ale mam doświedczenie z występami na scenie. Śpiewam odkąd pamiętam, ale dla przyjemności. Nie wiążę ze śpiewem przyszłości - mówi Zuzanna Kotasińska, uczennica z Gimnazjum nr 8 w Chorzowie, podczas przesłuchania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama