Chorzów: Zaatakował ratowników i zniszczył ambulans. Trafi...

  Chorzów: Zaatakował ratowników i zniszczył ambulans. Trafi przed sąd

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chorzów: Zaatakował ratowników i zniszczył ambulans. Trafi przed sąd
  Chcieli mu pomóc, ale nie spodziewali się takiej reakcji. Ratownicy medyczni przyjechali do mężczyzny, który wziął środki odurzające. Jednak, gdy ratownicy chcieli mu pomóc, mężczyzna ich zaatakował, a później kopał w drzwi ambulansu i uderzył w lusterka pojazdu. Teraz mężczyzna trafi przed sąd.
  Chorzów: Zaatakował ratowników i zniszczył ambulans. Trafi przed sąd
  Ratownicy WPR zostali wezwani do pacjenta będącego pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2016 roku w Chorzowie. Po przyjeździe ratowników mężczyzna był wobec nich agresywny i odmówił badania. Ratownicy w oczekiwaniu na policję pozostawali w samochodzie.

  Po kilku minutach pacjent podbiegł do karetki, uderzył w lusterko, kopał w drzwi boczne, później również w tylne. Jeszcze przed przyjazdem policji mężczyzna uciekł, wkrótce został jednak złapany.


  - Niestety, to kolejny w ostatnim czasie przypadek agresji w stosunku do ratowników. Wcześniej doszło do ataków na naszych pracowników m. in. w Katowicach, Żorach i Zabrzu. Takich przypadków zdarza się nawet kilkanaście w roku. Nie mówiąc już o przypadkach agresji słownej, które trudno zliczyć - komentuje Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

  Straty wyceniono na ok 4 tysiące złotych. Zniszczone lub uszkodzone zostały m. in. lusterko, drzwi oraz kierunkowskaz. Ambulans został już naprawiony.

  Ratownik medyczny w trakcie pracy jest funkcjonariuszem publicznym. Atak na taką osobę jest zagrożony karą więzienia do lat 3.

  Pierwsza rozprawa sądowa w tej sprawie odbędzie się 9 maja o godz. 8.30 w Sądzie Rejonowym w Chorzowie (ul. Rostka 2).
  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przepraszam

   ghj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Zapomniałem jeszcze do tego dodać całe swiony jej pseudo prezydenta połowę rudy śląskiej i blond grzywki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   patologia

   ghj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Co tu się dziwić prawie cały chorzow to patologia narkotyki ich klub ruch , dopalacze, bandziory, bieda nieroby i szkoda w ogóle pisać na ten temat żenada !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POlacKO POtologia

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   POtyngi BEZROBOCIA I WYKLÓCZYNIA PLEBEJSTWA KOSZTEM POpulizMUUU BYDŁA ELIT WAROILICH I ELITARYZMU MNIEJSZOSCI KASTY RZONDZONCY I CIEMIENRZONCY WIENKSZOŚĆ KTÓRA DO ELIT BYDŁEM I WOLNO RYNKOWYM...rozwiń całość

   POtyngi BEZROBOCIA I WYKLÓCZYNIA PLEBEJSTWA KOSZTEM POpulizMUUU BYDŁA ELIT WAROILICH I ELITARYZMU MNIEJSZOSCI KASTY RZONDZONCY I CIEMIENRZONCY WIENKSZOŚĆ KTÓRA DO ELIT BYDŁEM I WOLNO RYNKOWYM TOWEREM DO LIBER BANDYTYZMU POkroju BALCERKA I TUSSAKA I bUSKA PETSRU.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama