Cieszyn: Księgozbiór w bibliotece jest już odbudowany, teraz...

  Cieszyn: Księgozbiór w bibliotece jest już odbudowany, teraz czas na remont

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prace w bibliotece w Cieszynie są już na ukończeniu
  1/4
  przejdź do galerii

  Prace w bibliotece w Cieszynie są już na ukończeniu ©Biblioteka Miejska Cieszyn

  Prace po pożarze w cieszyńskiej bibliotece postępują, właściwie cały księgozbiór w czytelni został już odbudowany. Teraz czas na dokończenie remontu.
  W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie trwa odbudowa zbiorów po pożarze. Prace w wypożyczalni dla dorosłych prowadzone są przez specjalistyczną firmę zajmującą się renowacją książek.

  Zobacz galerię

  -Następnie zostaną przeprowadzone konieczne roboty remontowe w pomieszczeniu - mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

  Ogromnym wsparciem okazała się pomoc,jaką otrzymała cieszyńska biblioteka z różnych stron, zarówno od osób prywatnych jak i instytucji z kraju i z zagranicy. Wszystko po apelu, który biblioteka upubliczniła po pożarze i w którym prosiła o pomoc w skompletowaniu nowego księgozbioru.

  -Na ten moment dzięki otrzymanym darom księgozbiór został już w pełni odbudowany. Na koniec marca planowane jest zakończenie remontu i otwarcie wypożyczalni - informuje Izabela Kula.

  Przypomnijmy: pożar w bibliotece wybuchł w nocy z 29 na 30 stycznia. Źródło ognia zostało zlokalizowane na pierwszym piętrze, w pomieszczeniu wypożyczalni dla dorosłych. Jak wynika z ustaleń straży pożarnej, zapalił się drewniany strop w miejscu, gdzie przewód kominowy stykał się z drewnianymi elementami.

  - Prawdopodobnie w mieszkaniu lokatorskim przylegającym do biblioteki ktoś korzystał z przewodu kominowego. Belki mogły się już palić od soboty, ale dopiero kiedy spadły, uruchomiły się czujki przeciwpożarowe – tłumaczy dyrektor Kula.
  Największe szkody poniosła działająca na piętrze wypożyczalnia dla dorosłych, a więc miejsce najczęściej odwiedzane przez czytelników.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama