Co zrobić z choinką po świętach? [WIDEO]

  Co zrobić z choinką po świętach? [WIDEO]

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Co zrobić z choinką po świętach? [WIDEO]
  1/4
  przejdź do galerii
  Bez żywego drzewka nie wyobrażamy sobie świąt. Jednak te już dawno się skończyły. Co zrobić z choinkami? Wyrzucić na śmietnik? Spalić? Podpowiadamy! Zobaczcie wideo.
  Pierwsze terminy, w których możemy rozebrać choinkę też dawno minęły. To 6 stycznia, Święto Trzech Króli oraz dzień chrztu pańskiego. To święto w kościele katolickim kończy okres Bożego Narodzenia. Jeśli chcemy, aby choinka dłużej cieszyła nas swoim urokiem, zostawić ją możemy do w domu do 2 lutego czyli do Matki Boskiej Gromnicznej.

  Jest kilka sposobów na pozbycie się usychającego symbolu Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, drzewko możemy zamienić na kompost. Eksperci twierdzą, że doskonale sprawdzi się przy rododendronach.

  Gdy takich możliwości nie ma, warto pomyśleć nad odwiezieniem choinki do miejsca, w którym wykorzystają ją na biomasę. To, jak przekonuje dr Monika Jędrzejczyk-Korycińska botanik z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, jest najlepszą alternatywą dla wyrzucenia choinki na śmietnik.

  Zobacz galerię

  Warto też sprawdzić w ZOO czy nie przyjmuje uschniętych drzewek. To prawdziwe smakołyki dla zwierząt, które żywią się drzewami iglastymi.

  Co zrobić z choinką po świętach?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama