Ważne
  Cyfrowa rewolucja w sławkowskim MOKu

  Cyfrowa rewolucja w sławkowskim MOKu

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cyfrowa rewolucja w sławkowskim MOKu
  Dobra wiadomość na koniec wakacji. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie wzbogacił się właśnie o nowy, cyfrowy system realizacji dźwięku, zestaw nagłaśniający i wyposażenie elektroakustyczne. Warte 46 tys. zł urządzenia zastąpią trzydziestoletni, wysłużony i od dawna wymagający już wymiany analogowy sprzęt. Dla ośrodka to prawdziwa rewolucja.
  Cyfrowa rewolucja w sławkowskim MOKu
  W skład zestawu wchodzi między innymi stół mikserski, moduł połączeniowy stagebox, procesor dźwięku, kolumny nagłośnieniowe, bezprzewodowe mikrofony ze statywami i parawan akustyczny. - Odchodzimy tym samym od archaicznej technologii analogowej na rzecz systemu cyfrowego. To bez wątpienia przełom – mówi menadżer MOK Michał Kluczewski. – Dzięki zakupionym urządzeniom będziemy teraz mogli również samodzielnie rejestrować dźwięk w jakości cyfrowej. Spełnimy też podstawowe wymagania techniczne jakie stawiają profesjonalni wykonawcy, których, mam nadzieję, będziemy coraz częściej gościć na scenie ośrodka.

  Sprzęt jest przystosowany również do obsługi imprez plenerowych. - Środki pochodzą z kasy Miejskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta. Zakup był niezbędny, biorąc pod uwagę potrzeby ośrodka i stały rozwój jego oferty. Musimy iść z duchem czasu. Niestety, przez całe lata ten czas zdawał się tutaj stać w miejscu, o czym świadczy wiek eksploatowanego dotychczas sprzętu, który zastępujemy nowymi urządzeniami. Chcemy stopniowo nadrabiać zaległości – komentuje burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

  Ale to nie koniec wakacyjnych zmian w ośrodku. MOK zyskał dwa nowe pomieszczenia w budynku Działu Kultury Dawnej, w miejscu, gdzie swoją działalność prowadziła jedna z prywatnych firm. Teraz służyć będą one uczestnikom zajęć. W tej chwili kończy się ich remont. Poza tym prowadzone są też prace wewnątrz obu budynków. Prace, choć drobne, na realizację czekały latami. Na ukończeniu jest też już dokumentacja związana z projektem termomodernizacji budynku MOK przy ulicy Młyńskiej. Będzie ona podstawą do poszukiwania środków na inwestycję, dzięki której budynek będzie mógł przejść prawdziwą metamorfozę.

  *Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama