Czworo uczniów ze Śląskiego ze stypendiami Ministra Edukacji...

  Czworo uczniów ze Śląskiego ze stypendiami Ministra Edukacji Narodowej

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czworo uczniów ze Śląskiego ze stypendiami Ministra Edukacji Narodowej
  1/6
  przejdź do galerii

  ©men.gov.pl

  Zbigniew Jędrusiak z Technikum nr 4 Jastrzębiu Zdroju, Daniel Macioł, uczeń 1 Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie, Aleksandra Gołębiowska, uczennica 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Jakub Brach z Liceum Ogólnokształcącego w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach. To uczniowie z naszego województwa, którzy w tym roku szkolnym otrzymali stypendia Ministra Edukacji Narodowej. Uroczysta gala ich wręczenia odbyła się w poniedziałek.
  - Zdolny uczeń to marzenie każdego rodzica i każdego nauczyciela – podczas uroczystości wręczania stypendiów mówiła Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.i  Stypendium jest ogromnym wyróżnieniem dla młodych ludzi.
  - Każdego roku wpływa do MEN około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie stypendium. W 2016 roku było to dokładnie 2 369 wniosków i wszystkie one dotyczyły uczniów mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji, wielokrotnie sukcesami międzynarodowymi – podkreślają w MEN.

  W tym roku wyróżnienie trafiło do 324 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i w sporcie. W tym gronie znalazło się czworo uczniów z woj. śląskiego. Są to: Zbigniew Jędrusiak z Technikum nr 4 Jastrzębiu Zdroju, Daniel Macioł, uczeń 1 Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie, Aleksandra Gołębiowska, uczennica 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Jakub Brach z Liceum Ogólnokształcącego w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach. To uczniowie z naszego województwa, którzy tym roku szkolnym otrzymali stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

  Uczennica z I LO w Dąbrowie Górniczej została wyróżniona za stację do pomiaru ph wody, którą zbudowała wraz z kolegą. Podczas odbierania wyróżnienia przyznawała, że pieniądze ze stypendium można włożyć w naukę i pogłębianie swojej wiedzy. Robienie tego, co się lubi na jeszcze wyższym poziomie.

  Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Uhonorowali nim uczniowie otrzymają jednorazową wpłatę w wysokości 3 tys. zł.

  Przy okazji spotkania z uczniami z całej Polski, Zalewska podała też nowy adres mailowy - zdolnyuczen@men.gov.pl. To miejsce, w którym swoje wątpliwości, uwagi czy sugestie jak system powinien wspierać uzdolnionych uczniów, mogą zgłaszać główni zainteresowani oraz ich rodzice.

  - Pokażcie jakie trudności, te w szkole czy w życiu codziennym należałoby pokonać - mówiła minister.

  Nadesłane opinie mają zostać wykorzystane do wypracowania nowych regulacji prawnych wspierających uczniów zdolnych i osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama