Dąbrowa Górnicza: Bieg Walentynkowy coraz bliżej. Warto się...

  Dąbrowa Górnicza: Bieg Walentynkowy coraz bliżej. Warto się wybrać! ZDJĘCIA

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej to zawsze udana zabawa
  1/83
  przejdź do galerii

  Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej to zawsze udana zabawa ©PAS

  W niedzielę 19 lutego czeka na Was kolejna, szósta już edycja Biegu Walentynkowego. Jak zwykle będzie dobra zabawa, trochę ruchu, a do tego przyda się tradycyjnie oryginalne przebranie.
  Organizatorami biegu są: Stowarzyszenie Pogoria Biega w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

  Start i meta znajdują się przed Halą Widowiskowo - Sportową Centrum przy alei Róż 3 w Dąbrowie Górniczej. Start o godzinie 11.00.

  Trasa biegu oraz nordic walking to urozmaicona pętla długości 5,5 km, poprowadzona ulicami miasta w ograniczonym ruchu ulicznym oraz alejami parkowymi. Trasa będzie zabezpieczona i oznakowana na całej długości pionowymi znakami rozmieszczonymi co 1 km. Wszystkich zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy, wynoszący 1,5 h.

  Program zawodów:
  8.00 – 10.15 - weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych
  11.00 - start biegu
  11.02 - start zawodów nordic walking
  12.30 - dekoracja zwycięzców Biegu Walentynkowego;
  13.30 - losowanie nagród i zakończenie imprezy.

  Uczestnikiem zawodów mogą być osoby, które do 19 lutego 2017 r. ukończą 16 lat, wypełnią formularz zgłoszeniowy, wniosą w terminie opłatę startową oraz złożą w Biurze Zawodów oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach sportowych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego wraz z numerem PESEL. Warunkiem dopuszczenia do startu osoby niepełnoletniej jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego wraz z uczestnikiem podczas weryfikacji w Biurze Zawodów.

  Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz rejestracyjny udostępniony na stronie Stowarzyszenia Pogoria Biega (www.pogoriabiega.pl) do czasu wyczerpania się obowiązującego limitu uczestników, jednak nie później niż do 12 lutego 2017 r. Zgłoszenia będą też przyjmowane w sobotę 18 lutego 2017 r. w godz. 10.00 – 15.00 w Biurze Zawodów usytuowanym w hali Centrum oraz w niedzielę 19 lutego 2017 r. w godz. 8.00 – 10.15 w Biurze Zawodów usytuowanym w hali Centrum.

  Wpisowe płatne przelewem na rachunek bankowy Stowarzyszenia Pogoria Biega, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Konopnickiej 29. Nr rachunku: 81 1050 1360 1000 0023 5388 3263 Tytuł wpłaty: Opłata startowa za VI Bieg Walentynkowy, oraz imiona i nazwiska zawodników;

  Wysokość opłaty startowej wynosi:

  80 zł – wniesiona w II terminie do 12 lutego 2017 r.;
  100 zł – wniesiona w III terminie (18 lub 19 lutego 2017 r.) w Biurze Zawodów;

  Z opłaty startowej zwolnione są: w kategorii indywidualnej: osoby w wieku powyżej 70
  lat; w kategorii par: pary, których łączny wiek przekracza 120.

  W kategorii indywidualnej: pierwsze trzy miejsca kobiet oraz mężczyzn, zarówno w konkurencji biegowej jak i nordic walking, zostaną uhonorowane statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. W kategorii par: zwycięzcy biegu i nordic walking do szóstego miejsca włącznie otrzymają statuetki oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

  Konkurs – Przebranie Walentynkowe: specjalnie powołana komisja wyłoni dziesięć najciekawszych przebrań walentynkowych, których autorzy zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

  Wszystkie poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością, co możecie zobaczyć na zdjęciach. W tym roku pewnie także nie zabraknie emocji i dobrej zabawy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo