Dąbrowa Górnicza: sobota w jesiennym parku Zielona [ZDJĘCIA]

  Dąbrowa Górnicza: sobota w jesiennym parku Zielona [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda park Zielona w jesiennych barwach
  1/65
  przejdź do galerii

  Tak wygląda park Zielona w jesiennych barwach ©Piotr Sobierajski

  Park Zielona w Dąbrowie Górniczej to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Dąbrowy Górniczej i całego Zagłębia. Położony z dala od sródmieścia i miejskiego zgiełku idealnie nadaje się na spacery, także te jesienne, wycieczkę rowerową czy rodzinne popołudnie na jednym z placów zabaw. Latem odbywają się tutaj koncerty orkiestr i solistów, działa także fontanna. A tak park prezentuje się w jesiennych barwach.
  Park Zielona o powierzchni ponad 88 hektarów powstał w latach trzydziestych minionego wieku, a przyczyniła się do tego w dużej mierze droga, która połączyła wtedy Dąbrowę Górniczą z dzielnicą sąsiedniego Będzina - Łagiszą. Dziś z racji swojego unikalnego klimatu, zacienionych długich alei oraz wielu atrakcji stał się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko dąbrowian, ale także mieszkańców ościennych miast.

  Wyjątkowy charakter parku podkreśla fakt, że dzisiaj właśnie tutaj znajduje się największe na terenie całego Zagłębia skupisko dębów. Rosną wzdłuż wytyczonych alejek i ścieżek rowerowych, przybierając często bardzo nietypowe, fantazyjne kształty. Można napotkać je już przy samym wejściu, po minięciu ronda i w zasadzie ciągną się w różnych kierunkach, także wzdłuż Czarnej Przemszy.

  Po 1945 roku odnowiony i zagospodarowany został siłami samych dąbrowian. Powstał „okrąglak”, gdzie odbywały się koncerty i zabawy taneczne, udało się ponownie otworzyć basen. Miał powstać nawet stadion sportowy, ale to się nie udało. Do 1967 r. istniało tutaj także ZOO.

  Wkrótce parkowe alejki mają zostać zmodernizowane w ramach projektu "Zagłębiowski Park Linearny".  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Darmowe przeglądy samochodów na stacjach diagnostycznych LISTA STACJI
  *Rondo Lecha i Marii Kaczyńskich zamiast Ronda Ziętka? ZAGŁOSUJ W SONDZIE
  *Inauguracja 500-lecia Reformacji na uroczystościach w Cieszynie ZDJĘCIA GOŚCI
  *Terminator z Sosnowca trafiony 17 kulami rzucił się na policjantów

  Śląskie cmentarze to miejsca lekcji historii. Nie zapominajmy o zmarłych

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama