Deadline 24 ELIMINACJE Programiści w niedzielę będą...

  Deadline 24 ELIMINACJE Programiści w niedzielę będą rywalizować w... kodowaniu

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedziele 28 lutego odbędą się eliminacje do międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24, w którym trzyosobowe drużyny będą zmagały się z zadaniami algorytmicznymi przez równe 24 godziny.
  Deadline 24 ELIMINACJE Programiści w niedzielę będą rywalizować w... kodowaniu
  Deadline24 to międzynarodowy maraton programistyczny organizowany od 2009 roku przez firmę Future Processing. Finał konkursu polega na rywalizacji trzyosobowych drużyn, zmagających się z zadaniami algorytmicznymi przez 24 godziny.

  Maraton podzielony jest na dwa etapy. Eliminacje rozpoczną się w niedzielę 28 lutego punktualnie o godzinie 9.00. Przez 5 godzin zegarowych drużyny będą zmagały się z rozwiązywaniem zadań i generowaniem odpowiedzi, ocenianych przez serwer sprawdzający.

  - Ten etap konkursu przebiega zdalnie. Do finału zapraszane są najlepsze drużyny spośród tych, które wezmą udział w eliminacjach - wyjaśniają organizatorzy konkursu. Finał odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia i potrwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

  Wyróżnikiem maratonu Deadline24 jest organizowanie go w miejscach wpisujących się w przemysłowy charakter województwa śląskiego. W minionych latach maraton odbył się m.in. 320 metrów pod ziemią w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido, w Zabytkowej Kopalni „Ludwik” w Zabrzu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi.

  Zeszłoroczna edycja maratonu zgromadziła ponad 1000 uczestników z kilkunastu krajów świata. W eliminacjach rywalizowali ze sobą reprezentanci m.in. z Polski, Serbii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Nigerii, a także Tajwanu i Indii. Wśród uczestników znaleźli się pracownicy m.in. takich firm, jak Google, Ericsson, Bank Zachodni WBK, Facebook, Microsoft, Wirtualna Polska, Grupa Unity, InsERT, Nokia oraz Prezi.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama