Dożynki wojewódzkie 2016 w Dankowie PROGRAM i Jarmark w...

  Dożynki wojewódzkie 2016 w Dankowie PROGRAM i Jarmark w Dankowie! [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dożynki wojewódzkie 2016 w Dankowie
  1/8
  przejdź do galerii

  Dożynki wojewódzkie 2016 w Dankowie

  Już za kilka tygodni w powiecie kłobuckim odbędą się wojewódzkie dożynki w Dankowie z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego. Imprezę poprzedzi dwudniowy, czwarty już "Jarmark nad Liswartą". Tematem przewodnim imprezy będą "Książęce zaślubiny". Nad obiema imprezami patronat medialny objął Dziennik Zachodni i naszemiasto.pl. Zapraszamy!
  W tym roku "Jarmark na Liswartą" ruszy pełną parą już w piątek 19 sierpnia. O godz. 16.30 przy rycerskich salwach rozpocznie się oficjalne otwarcie imprezy w Dankowie w gminie Lipie w powiecie kłobuckim. Podczas trwania imprezy goście będą mogli obejrzeć podzieloną na części inscenizację “Książęcych zaślubin”. Nie zabraknie degustacji weselnego jadła i licznych koncertów, wśród wykonawców znaleźli się m.in. grupa Stokrotka, Kapela biesiadna z Choronia, grupa Nona, czy Power Play. Piątkowy wieczór zakończy się weselnymi pląsami na zamkowym placu przy muzyce Dj Jano.

  Z kolei w sobotę 20 sierpnia o godz.15 nastąpi przejście korowodu weselnego z placu wewnątrz wałów obronnych na teren boiska w Dankowie. Tego dnia oprócz licznych koncertów i inscenizacji odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów na makietę zamku kasztelana Warszyckiego oraz najbardziej oryginalny kołacz weselny. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Cała Góra Barwinków.

  Dożynki wojewódzkie


  W niedzielę 21 sierpnia rozpoczną się w Dankowie wojewódzkie uroczystości dożynkowe. O godz. 13 korowód dożynkowy wyruszy sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu na wały przy Sanktuarium Matki Bożej w Dankowie, gdzie odbędzie się polowa msza święta dziękczynna za zebrane plony.

  W dalszej części uroczystości, już na dankowskich błoniach nad Liswartą, nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych, wręczenie chleba gospodarzom dożynek oraz nadanie „Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego” i odznaczeń „ Zasłużony dla Rolnictwa”.

  Wielu emocji dostarczy rozstrzygnięcie konkursów na wieniec dożynkowy i wóz korowodowy, a także wręczenie nagród w plebiscycie Dziennika Zachodniego na najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w województwie śląskim. Natomiast w części artystycznej zaprezentują się regionalne zespoły folklorystyczne, Orkiestra Dęta GOK w Lipiu oraz stypendyści powiatu kłobuckiego. Wszystko to przeplatać będą inscenizacje historyczne nawiązujące do lokalnych dziejów. Muzycznym wydarzeniem niedzielnego wieczoru będzie koncert Haliny Młynkowej, po którym przewidziano zabawę taneczną.

  Dla uczestników XVII Dożynek Województwa Śląskiego zaplanowano również szereg imprez towarzyszących, m.in. pełen atrakcji kulinarnych Piknik Zbożowy Śląskiej Izby Rolniczej, liczne wystawy i warsztaty ludowych twórców i rękodzielników, plac zabaw starodawnych z obozem rycerskim złożonym z replik namiotów, dawnych sprzętów obozowych oraz elementów uzbrojenia, dożynkowe wesołe miasteczko dla najmłodszych, a w nim dmuchane zamki, karuzele, zjeżdżalnie zabawy z nagrodami oraz prezentacje firm i instytucji, a także wystawy sprzętu rolniczego.

  W imieniu organizatorów, którymi są: Województwo Śląskie, Powiat Kłobucki, Gmina Lipie, Parafia w Dankowie, GOK w Lipiu oraz Śląska Izba Rolnicza, serdecznie zapraszamy na XVII Dożynki Województwa Śląskiego.

  Organizatorzy są przekonani, że staną się one doskonałą okazją do ukazania uroków gminy Lipie szerszemu gronu mieszkańców naszego województwa.

  Patronat medialny nad obiema imprezami objął Dziennik Zachodni.

  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama