Dramatyczna akcja ratunkowa GOPR na Pilsku. Biegacz w...

  Dramatyczna akcja ratunkowa GOPR na Pilsku. Biegacz w śpiączce. Jego ciało miało tylko 21 st. C

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akcja GOPR na Pilsku
  1/3
  przejdź do galerii

  Akcja GOPR na Pilsku ©GOPR

  Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uratowali mężczyznę, który o ustalonej porze nie powrócił do schroniska PTTK na Hali Miziowej w rejonie Pilska. Gdy ratownicy dotarli do biegacza, ten znajdował się już w stanie głębokiej hipotermii. Jego ciało miało zaledwie 21 st. C.
  Akcja GOPR na Pilsku zakończyła się odnalezieniem biegacza. Był w stanie hipotermii.

  Przed godziną 18 goprowcy ze stacji na Hali Miziowej udali się w kierunku masywu Pilska zaalarmowani przez żonę biegacza, który o ustalonej godzinie nie powrócił do schroniska. W tej części Beskidu Żywieckiego panują trudne warunki atmosferyczne i praktycznie zerowa widoczność.

  Gdy ratownicy odnaleźli biegacza, ten był już w stanie głębokiej hipotermii. Już w obecności ratowników doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia, czemu na szczęście udało się zaradzić.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Ocalony w stanie śpiączki farmakologicznej

  - Po przywróceniu funkcji życiowych, mężczyzna został ewakuowany do Korbielowa, gdzie jeszcze przed przyjazdem karetki ponownie doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował mężczyznę, używając urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, do Bielska-Białej, gdzie w Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca (PAKS) jest ogrzewany pozaustrojowo - czytamy na Facebookowym profilu GOPR Beskidy.

  AKTUALIZACJA 23.02.2017
  38-latek, którego ratownicy GOPR odnaleźli wczoraj w rejonie Pilska w Beskidach, jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej - ustaliła reporterka RMF FM Anna Kropaczek. Mężczyzna w głębokiej hipotermii trafił do szpitala w Bielsku-Białej. Jego ciało miało 21 stopni.

  Goprowcy apelują o rozwagę i nie przecenianie swoich umiejętności


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama