Dzieci bez kończyn zagrają w piłkę

  Dzieci bez kończyn zagrają w piłkę

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzieci bez kończyn zagrają w piłkę
  Jedyny w województwie śląskim klub amp futbolu - Kuloodporni Bielsko-Biała, zakłada szkółkę piłkarską. Dzieci po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn mogą trenować w pierwszej w województwie śląskim Szkółce Amp Futbolu - Kuloodporni Future.
  Dzieci bez kończyn zagrają w piłkę
  Jak mówi Daniel Kawka, inicjator założenia zespołu Kuloodpornych Bielsko-Biała i jego koordynator, głównym celem szkółki jest umożliwienie równego dostępu do uprawiania piłki nożnej bez względu na wiek, płeć i ewentualne niepełnosprawności w obrębie układu ruchu.

  - Chcę też, żeby dzieci po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn nie były postrzegane przez rówieśników przez pryzmat ich niepełnosprawności, a wręcz żeby były podziwiane ze względu na możliwość gry w reprezentacji Polski - podkreśla.


  Szkółka Kuloodporni Future będzie działała w Tychach. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek od 19.00 na obiektach LKS Ogrodnik przy ul. Jedności 131. Informacje i zapisy - Daniel Kawka tel 606 300 315 lub mail: kontakt@kuloodpornibielsko.pl

  W amp futbol mogą grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia.

  Tymczasem zespół Kuloodpornych Bielsko-Biała dynamicznie się rozwija. - Ostatnio co kilka tygodni dochodzi nowy zawodnik. Za tydzień na turniej ligowy do Białki jedziemy z pięcioma rezerwowymi, co oznacza, że pomimo tego, że jesteśmy najmłodszym klubem w Polsce to będziemy mieć na najbliższym turnieju najliczniejszą kadrę! Przebiliśmy już nawet Warszawę i Kraków - podkreśla Daniel Kawka.

  W zespole Kuloodpornych grają osoby m.in. z Bielska-Białej, Katowic, Świętochłowic, Bytomia, Czańca, Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia Zdroju. Zespół jest najmłodszym w Amp Futbol Ekstraklasie. Za sobą ma dwa mistrzowskie turnieje, w których m.in. odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo oraz nie dali się pokonać mistrzom Polski.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
  *[a]http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza,10174182/

  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama