Dzień Dziecka 2016: Najlepsze imprezy w woj. śląskim

  Dzień Dziecka 2016: Najlepsze imprezy w woj. śląskim

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień dziecka

  Dzień dziecka ©Tomasz Hołod / Polska Press

  Już jutro Dzień Dziecka. Jeśli nie macie jeszcze propozycji jak spędzić ten szczególny dzień ze swoją pociechą, podsuwamy kilka propozycji.
  Dzień dziecka

  Dzień dziecka ©Tomasz Hołod / Polska Press

  ŻYCZENIA NA DZIEŃ DZIECKA, WIERSZYKI, SMS, RYMOWANE, POWAŻNE - KLIKNIJ I ZOBACZ  Z okazji Dnia Dziecka w wielu miastach przygotowano szereg imprez dla najmłodszych. Sporo z nich już za nami. Poniżej ciekawe propozycje na jutro i kolejne dni.

  Katowice

  1 czerwca na katowickim rynku odbędzie się największa miejska impreza, czyli Dzień Dziecka na katowickim rynku. Zabawa tu potrwa od 12. do 18. Rynek zamieni się w interaktywny plac zabaw, będą sportowe animacje, łamigłówki, warsztaty plastyczne, garncarskie, powstanie tu strefa małego chemika, w której dzieci będą przeprowadzały eksperymenty, będą zabawy z językami, konkursy i turnieje, gry z piłką, pojawią się tu też policyjna maskotka Sznupek, a także policyjne motocykle i radiowozy. W trakcie zabawy nie zabraknie też występów orkiestr, zespołów muzycznych, będzie też pokaz gimnastyki artystycznej, futbolu amerykańskiego, karate, a nawet mody.

  2 czerwca atrakcje z okazji Dnia Dziecka atrakcje przygotuje dom kultury przy ul. Obrońców Westerplatte atrakcje Będą pirackie zabawy, poszukiwanie złotych dukatów, pirackie pieśni, a nawet sztorm na pokładzie, a wszystko to w towarzystwie Teatrzyku Trop. Zabawa rozpocznie się od godz. 16., wstęp jest wolny.

  Szopienice:
  1 czerwca w MDK w Szopienicach odbędą się na połączone obchody Dnia Dziecka i Dnia Sąsiada. W programie warsztaty taneczne dla dużych i małych, zajęcia na których będzie można wykonać eko – zabawki, a także gry i zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy i jarmark garażowy. Start o 16.

  Dąbrowa Górnicza:
  1 czerwca w godz. od 15:00-18:00 w Miejskim Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej ( w CH Pogoria) odbędą się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Dziecka "Tworzymy Miasto Marzeń".

  Podczas zajęć dzieci będą tworzyły makietę miasta marzeń. Zajęcia będą miały wymiar nie tylko plastyczny, ale i ekologiczny. Do stworzenia makiety Dąbrowy Górniczej mali architekci używać będą makulatury. Impreza odbędzie się w godzinach od 15:00-18:00.

  1 czerwca atrakcje dla dzieci przygotowuje również Biblioteka Główna w Dąbrowie Górniczej.
  Już jutro odbędzie się tutaj Jarmark Bajek i Baśni. Organizatorzy zapewniają, że będzie kolorowo, radośnie i baśniowo! Imprezę rozpocznie pochód bajkowych postaci, który wyruszy o godz. 11:00 spod Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25) w kierunku Parku Hallera. Uczestnikom towarzyszyć będą szczudlarze, orkiestra i mażoretki. Na linii mety zostanie odczytana"Lokomotywa" Juliana Tuwima. Na najmłodszych czekać będą liczne stoiska i niespodzianki, m.in.: pokaz żonglerki i wielkich baniek mydlanych, spotkanie z Joanną Krzyżanek, spotkanie z autorami komiksu "Lil i Put", pokaz Pana Korka oraz spektakl "Bajkowy Świat Smerfów". Podczas imprezy odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bohater z mojej ulubionej książki".

  Tychy
  W czwartek, 2 czerwca o godzinie 17:00, w Spółdzielczym Domu Kultury "Tęcza" (al. Niepodległości 188) z okazji dnia dziecka odbędzie się spektakl "Królewna Fasolka" Teatru TRIP.

  Z kolei w sobotę 4 czerwca od godz. 10:00 w Laboratorium Sztuki - Pasaż Kultury Andromeda odbędzie się Kosmiczny Dzień Dziecka. Na godz. 10 zaplanowano projekcję bajki Kosmoloty

  Od godz 11: 30 rozpoczną się - kosmiczne zabawy dla dzieci Wstęp na bajkę i zajęcia jest bezpłatny jednak obowiązują zapisy.

  Dla miłośników rowerowych wycieczek w wieku od 9-12lat propozycję na Dzień Dziecka przygotował Klub Osiedlowy "Orion" (ul. Orzeszkowej 2) O godzinie 11:00 wystartuje Dziecięcy Rowerowy Rajd z okazji Dnia Dziecka.

  Także w sobotę, 4 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany dobędzie się Dzień Dziecka na Sportowo. Dla najmłodszych zaplanowano konkurencje sportowe m.in. przejście przez tunel, tory przeszkód, bieg na czas czy też rzuty do celu. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uczestnik może wziąć udział w losowaniu nagród loterii z okazji Dnia Dziecka. Impreza potrwa od 15 do 18.

  Również w sobotę, 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Teatrze Małym w zostanie wystawiona bajka muzyczna dla dzieci "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.
  Cena biletu: 15zł dzieci, 18 zł dorośli.

  Zabrze:
  1 czerwca odbędzie się piłkarski Dzień Dziecka z Górnikiem. Zabawa potrwa od 15.30 do 19. Będą dmuchane zamki i gigantyczne piłkarzyki. W programie także trening i zabawy piłkarskie. Muzyczną propozycję dla najmłodszych przygotowała
  Filharmonia Zabrzańska. 2 i 3 czerwca o godz. 9.30 i 11 odbędą się quizy muzyczne z nagrodami dla najmłodszych. Bilety w cenie 6 zł.

  5 czerwca spora impreza z okazji Dnia Dziecka szykuje się na Śląskim Rancho. Zabawa będzie się odbywała w godzinach od 10 do 20. W programie m.in. dmuchane zamki, tor wipe out, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, ujeżdżanie byka i wiele innych. Bilety w cenie 25 zł za dziecko i 10 zł za opiekuna.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepsze imprezy sa w Chorzowie!

   TU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://www.chorzow.eu/aktualnosci/4998-dzien-dziecka-w-chorzowie-106.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama