Europejski Dzień Języków Obcych 26 września

  Europejski Dzień Języków Obcych 26 września

  Sauer, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Europejski Dzień Języków Obcych

  Europejski Dzień Języków Obcych ©Sławomir Mielnik / nowa trybuna opolska

  Europejski Dzień Języków Obcych: 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Przede wszystkim chodzi o to by we wszystkich krajach Europy popularyzować języki i kulturę.
  Europejski Dzień Języków Obcych

  Europejski Dzień Języków Obcych ©Sławomir Mielnik / nowa trybuna opolska

  Europejski Dzień Języków Obcych  26 września po raz 15 świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest promowanie różnorodności językowej starego kontynentu, obejmującej 200 języków europejskich, 24 oficjalne języki UE, 60 języków mniejszości narodowych i języków regionalnych oraz wielu innych języków, używanych na całym świecie.

  Europejski Dzień Języków Obcych, to coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.


  W Katowicach z okazji Europejskiego Dnia Języków baśniowa gra miejska "Królewskie słowa. Koreczki w zalewie". Gra miejska wystartuje 1 października.

  W piątej odsłonie przygodowych gier miejskich organizatorzy z okazji Europejskiego Dnia Języków wracają do Verbantii – krainy słowami płynącej, złożonej z kilku księstw: Brittanii, Goethii, Frąnsesii, Cervantii, Italianii i Osterii (zwanej w Katowicach Silesią) oraz występującej wyłącznie w Katowicach Rummunii.

  Stara legenda głosi, że ocean jest jak wanna zatkana Złotym Koreczkiem – wystarczy go odnaleźć i wyjąć. Sęk w tym, że według innej legendy koreczków jest kilkanaście, wszystkie złote, a większości lepiej nie otwierać…

  „Królewskie słowa. Koreczki w zalewie” to plenerowa zabawa dla 4-5-osobowych drużyn Śmiałków w wieku 10+. Gra miejska rozpocznie się 1 października w Katowicach w godzinach od 10 do 16, organizatorami gry będą: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Europe Direct Katowice, Goethe Institut, Alliance Française, Stowarzyszeniem Dante Alighieri i Rumuńskim Instytutem Kultury.

  Organizatorzy na zgłoszenia w Katowicach czekają do 28 września. Każda osoba może wziąć udział tylko w jednej edycji gry. Wypełniając formularz na stronie grymiejskie.katowice.pl podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki i e-mail. Pamiętajcie o wyborze miasta, w którym chcecie zagrać.

  W Katowicach, dla członków drużyny, która zajmie IV miejsce, Alliance Française ufundowało dodatkową nagrodę specjalną - semestralny kurs języka francuskiego na dowolnym poziomie. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn.

  Europejski Dzień Języków Obcych to już tradycja. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych będzie można wziąć udział w lekcjach języków obcych przez Skype, warsztatach językowych, pokazach filmów czy grach miejskich.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  * Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama