Europejski Kongres Gospodarczy: znani goście w Katowicach....

  Europejski Kongres Gospodarczy: znani goście w Katowicach. Kto przyjechał?

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wśród gości EEC znaleźli się znani politycy i przedsiębiorcy
  1/14
  przejdź do galerii

  Wśród gości EEC znaleźli się znani politycy i przedsiębiorcy ©Marzena Bugała-Azarko

  Dobiega końca pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Od rana odbywały się liczne panele, w których wzięło udział aż 8 tys. gości. Wśród nich znaleźli się znani politycy i przedsiębiorcy, którzy przyjechali do Katowic z różnych europejskich krajów. Kogo z tych sław udało się uchwycić naszym fotoreporterom na zdjęciach?
  Pierwszego dnia na EKG pojawiła się premier Beata Szydło. Towarzyszyli jej m.in. Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju, i Krzysztof Tchórzewski, minister energii, i Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Ważnym gościem był też prof. Jerzy Buzek. Nie zabrakło oczywiście Marcina Krupy, prezydenta Katowic, Jarosława Wieczorka, wojewody śląskiego i Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego. W oczy rzucał się też zebranych Robert Biedroń, prezydent Słupska. Nasi fotoreporterzy ustrzelili go na zdjęciu, gdy robił sobie selfie z innymi gośćmi kongresu.

  Byli też m.in. sławny kardiochirurg, były minister zdrowia prof. Marian Zembala, Dariusz Żuk, prezes AIP i Polski Przedsiębiorczej, czy Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services.

  W Katowicach zjawiły się też osobistości z zagranicy, a wśród nich np. były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, a także Istvána Mikola, ministrer spraw zagranicznych i handlu z Węgier, James Whittaker z firmy Microsoft czy Ludovico Alcorta z agendy ONZ UNIDO. Wśród gości spoza naszego kontynentu, a tacy też się pojawili, znalazł się m.in. Ali Nur Ismail Ali, główny sekretarz, naczelnik państwowego departamentu ds. spółdzielczości w Ministerstwie Przemysłu, Inwestycji i Handlu Kenii.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak tam ....

   Joalojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jak tam jest Buzek to na pewno będzie darmowe żarcie !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama