Europejskie Dni Dziedzictwa na Śląsku od 8 września

  Europejskie Dni Dziedzictwa na Śląsku od 8 września

  Zdjęcie autora materiału

  Michał Jarkiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Europejskie Dni Dziedzictwa na Śląsku od 8 września
  Od 8 do 24 września będą trwać Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie śląskim. W programie EDD jest wiele imprez i spotkań przybliżających historię i dziedzictwo naszego regionu.
  Europejskie Dni Dziedzictwa na Śląsku od 8 września
  Tegoroczne hasło 25. Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi „ Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Impreza zawita do ponad 40 śląskich miast, na liście znajdują się min. Katowice, Rybnik czy Żywiec.

  W czasie EDD będzie można wspólnie spacerować szlakami pełnymi śląskich zabytków i wysłuchać wielu ciekawych wykładów. W programie znajdziemy muzea, zamki oraz inne obiekty, wokół których tworzyła się nasza regionalna kultura.

  Oficjalna Wojewódzka Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w sobotę, 9 września, o godzinie 10, w rybnickim Muzeum. Pierwsze atrakcje są jednak zaplanowane na piątek, 8 września, w Żywcu.

  Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.edd.nid.pl

  Europejskie Dni Dziedzictwa są wspólną inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej, której zadaniem jest edukacja historyczna i kulturalna. Polską edycje koordynuje Narodowy Instytut Dziedzictwa.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Redakcja DZ - 90% debili?

   ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Marny redaktorzyno to się w końcu zdecyduj czy na Śląsku czy w województwie śląskim bo to są dwa zupełnie odrębne pojęcia!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama