Ważne
  Ewangelicy posłali bombkę prezydentowi Andrzejowi Dudzie...

  Ewangelicy posłali bombkę prezydentowi Andrzejowi Dudzie [ZDJĘCIA]

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ewangelicy ze Szczyrku wysłali prezydentowi Andrzejowi Dudzie okazało bombkę choinkową
  1/5
  przejdź do galerii

  Ewangelicy ze Szczyrku wysłali prezydentowi Andrzejowi Dudzie okazało bombkę choinkową ©FOT. Materiały Prasowe

  Dzisiaj, jak co roku, wysłaliśmy bańkę na drzewko wigilijne dla prezydenta RP. Chcemy, żeby dotarła do prezydenta RP Andrzeja Dudy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - poinformował ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Specjalna bombka na choinkę została wykonana przez Ewę Lazar z Wisły.
  Jak dodaje ks. Byrt, bombka choinkowa dla prezydenta Andrzeja Dudy jest szklana, w kolorze białym i została wykonana na Jubileusz 500-lecia Reformacji (1517-2017). Jest na niej ręcznie namalowany jeden z symboli Reformacji, czyli "Róża Lutra", z drugiej - daty (1517-2017).

  - W swojej symbolice Róża Lutra przekazuje wiele prawd Reformacji. W jej środku znajduje się czarny krzyż, który ma zawsze przypominać, że wiara w Ukrzyżowanego może usprawiedliwiać. Sprawiedliwy żyje z wiary w Ukrzyżowanego. Chrystus ukrzyżowany ma być główną treścią życia i myślenia człowieka - wyjaśnia symbolikę zawartą na bańce ks. Byrt.

  I dodaje: - Krzyż umieszczony jest w czerwonym sercu. To symbolizuje, że droga Jezusa na krzyż była drogą miłości. Serce spoczywa w środku białej róży, która wskazuje na to, że wiara przynosi radość, pociechę i pokój, gdyż kolor biały jest kolorem wszystkich aniołów. Róża spoczywa na niebieskim tle. Kolor ten symbolizuje przyszłą radość w niebie. Całość otacza złoty pierścień, którego kształt bez początku i końca przypomina, że sprawiedliwość w Królestwie Bożym trwać będzie wiecznie. W pierścień wpisane jest zawołanie "vivit” – On żyje. W ten sposób jeszcze raz zostało podkreślone, że Chrystus zmartwychwstał i żyje.

  Ks. Byrt wierzy, że nie będzie to jedyna bombka z Beskidów na prezydenckim drzewku wigilijnym i znajdzie się dla niej miejsce wśród wielu ozdób.

  - Przypomnę, że w 2015 roku prezydent RP Andrzej Duda w dzień Reformacji - 31 października zasadził przy kościele ewangelickim w Szczyrku symboliczną jabłonkę i przekazał do parafii kielich komunijny , który jest już trzecim kielichem komunijnym . Wcześniej parafia otrzymała kielichy od prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezydenta Bronisława Komorowskiego - podkreśla ks. Byrt.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wazeliniarz

   Wanielik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pan Prezydent Duda zlał ewangelików totalnie nie ogłaszając roku 2017 rokiem reformacji i nie pojawiając się na nabożeństwie w Kościele Jezusowym w Cieszynie. A szczyrkowski pajac dalej swoje, byle...rozwiń całość

   Pan Prezydent Duda zlał ewangelików totalnie nie ogłaszając roku 2017 rokiem reformacji i nie pojawiając się na nabożeństwie w Kościele Jezusowym w Cieszynie. A szczyrkowski pajac dalej swoje, byle o nim pisali... Byrt to, Byrt tamto, i siamto.. mało robi a mocno mu kadzą. Pewnie bombkę malował wazeliną.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niy bojcie sie Panie Prezydynt!

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czamu wanieliki chcom zrobic zamach na prezydynte? Bombka mu posuali!
   To jusz my - katolickie niy som takie. My poslymy prezydyntowi kulka. Ale coby wto niy pomyslou cojsik niydobrego - to bydzie...rozwiń całość

   Czamu wanieliki chcom zrobic zamach na prezydynte? Bombka mu posuali!
   To jusz my - katolickie niy som takie. My poslymy prezydyntowi kulka. Ale coby wto niy pomyslou cojsik niydobrego - to bydzie kulka na chojinka - jak sie u nos na to godo.
   PS: Wanieliki zwiom to tysz kulka na chojinka - ale Poloki, co wszyjstko lepi wjedzom - przerobjyli to na bombka - na drzewko!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama