Floriany 2017! Wśród wyróżnionych jednostki z OSP z woj....

  Floriany 2017! Wśród wyróżnionych jednostki z OSP z woj. śląskiego ZDJĘCIA

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Floriany 2017! Wśród wyróżnionych jednostki z OSP z woj. śląskiego ZDJĘCIA
  1/3
  przejdź do galerii
  Znamy już zwycięzców Florianów 2017! Na uroczystej gali finałowej konkursu wręczono 21 prestiżowych statuetek. Trafiły one m.in. do OSP Bogunice i OSP Niegowonice.
  Podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 4 maja, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany. Spośród 57 nominowanych, prestiżowe statuetki Florianów i nagrody odebrało 21 zespołów – nagrodzono 19 prospołecznych inicjatyw i 2 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców.


  Zobacz galerię

  Zainicjowany pod koniec 2016 r. Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY, którego celem jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych projektów i inicjatyw społecznych realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz wraz z samorządami, instytucjami, organizacjami, lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami, cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno druhów Ochotniczych Straży Pożarnych jak i środowisk współdziałających ze strażakami ochotnikami.

  Do Konkursu Floriany wpłynęło aż 375 zgłoszeń ze wszystkich województw. Kapituła konkursu nominowała do elitarnego grona półfinalistów 54 prospołeczne inicjatywy oraz trzy zgłoszonych przez OSP wyjątkowych pracodawców. Na galę finałową konkursu przyjechali wszyscy nominowani, którzy z niecierpliwością oczekiwali werdyktu Kapituły. W wielkim finale Konkursu nagrodzono najlepszych – 19 najciekawszych inicjatyw zrealizowanych w latach 2015 – 2016, których efekty wpłynęły na poprawę jakości życia lokalnej społeczności i jednocześnie przyczyniły się do integracji wspólnoty, oraz 2 pracodawców wyróżniających się zaangażowaniem na rzecz lokalnego środowiska, w którym funkcjonują.

  - Ogólnopolski Konkurs Floriany, zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a w jego imieniu miesięcznik „STRAŻAK”, okazał się sukcesem i potwierdza potrzebę mówienia o aktywności strażaków ochotników wykraczającej poza ich podstawową rolę jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa i ratownictwo. Dziś również świętujemy Ogólnopolski Dzień Strażaka i warto podkreślić, że Rycerze Floriana zawsze byli, są i będą blisko swoich społeczności. Służba strażacka ma bogatą historię i tradycje sięgające średniowiecza, a prekursorami obecnych struktur były zorganizowane jednostki pożarnicze powstałe jednocześnie na terenach trzech zaborów w II połowie XIX wieku. – 2 477 jednostek liczy już ponad sto lat, a w tym roku kolejnych 195 będzie świętować stulecie. Ochotnicze Straże Pożarne tworzyły wspólnoty i budowały zręby niepodległości Polski. Dzięki naszemu Konkursowi, pokazujemy przykłady wielowymiarowej działalności OSP i nagradzamy najbardziej aktywnych strażaków ochotników z całego kraju a także samorządy i pracodawców współdziałających z OSP w celu tworzenia nowej, lepszej jakości życia lokalnych społeczności. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i nominowanym. Mam też nadzieję, że wszyscy Strażacy Ochotnicy będą z jeszcze większym zaangażowaniem uczestniczyć w życiu swoich Małych Ojczyzn.” - powiedział Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i przewodniczący Kapituły Konkursu Floriany.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znów widzę

   jan 43, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   znajomą twarz a jakżesz Pawlaka wielki strażak od podlewania ogródków on ma w swojej szafie różne stroje i na każda okazje się przebiera a wąż strażaćki ostatnio trzymał jak szedł do ustępu ale...rozwiń całość

   znajomą twarz a jakżesz Pawlaka wielki strażak od podlewania ogródków on ma w swojej szafie różne stroje i na każda okazje się przebiera a wąż strażaćki ostatnio trzymał jak szedł do ustępu ale naprawdę to jeszcze powinien przebrać się za klaunazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama