FOTOMARATON 2016 już za dwa tygodnie. Gościem specjalnym...

  FOTOMARATON 2016 już za dwa tygodnie. Gościem specjalnym będzie w tym roku Tomasz Lazar

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  To będzie kolejna edycja Fotomaratonu w Częstochowie
  1/6
  przejdź do galerii

  To będzie kolejna edycja Fotomaratonu w Częstochowie ©Fot. ARC

  Niecodzienne emocje, niezwykła osobowość, niebanalne kadry, cenne nagrody i praktyczna wiedza - tego nie powinno zabraknąć podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2016”, który w tym roku będzie gościł w dniach 24-25 września w Częstochowie.
  Niezwykłe osobowości polskiej fotografii, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego na pewno nie zabraknie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Fotomaraton 2016 Częstochowa”.

  W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się fotografią. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Art Camera.

  Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. „Fotomaraton 2015 Częstochowa” to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię.

  Kolejny Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON” wystartuje w tym roku w Częstochowie, co będzie okazją do pokazania najciekawszych, magicznych i być może nieodkrytych jeszcze miejsc goszczącego konkurs miasta.

  Dla kogo jest „Fotomaraton”?

  Fotografować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… Te najlepsze fotografie nie są jednak zasługą doskonałego aparatu, a tego, kto za nim stoi. Wyobraźni, wrażliwości, wyczucia i dobrego kadru nie zastąpi żaden sprzęt. Wydarzenie skierowane jest zatem do wszystkich, którym fotografia jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili.

  Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest niezwykle cenne.

  O co chodzi w konkursie?

  Konkurs będzie się dziać „tu i teraz”, zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii zdjęć, nawiązujących tematycznie do motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu.

  Na realizację zadania przewidziano 6 godzin pierwszego dnia konkursu. Tematyka zdjęć będący motywem przewodnim zostanie ogłoszony na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2016 Częstochowa” (24 września, godz. 9.00, Sala teatralna IV LO w Częstochowie mieszcząca się na alejach NMP 56). Na zakończenie pierwszego dnia przewidziane jest spotkanie autorskie z Gościem specjalnym Konkursu - Tomaszem Lazarem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama