Gdzie są grzyby w sezonie 2016? Sprawdź, gdzie na grzyby?...

  Gdzie są grzyby w sezonie 2016? Sprawdź, gdzie na grzyby? Podpowiadamy miejsca i lasy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gdzie są grzyby w sezonie 2016? Sprawdź, gdzie na grzyby? Podpowiadamy miejsca i lasy
  1/25
  przejdź do galerii
  Gdzie są grzyby w sezonie 2016? Gdzie na grzyby w województwie śląskim? To pytanie, które miłośnicy grzybów stawiają właśnie teraz. Otóż jest wysyp grzybów w śląskich lasach! W woj. śląskim nie brakuje miejsc, gdzie już można zbierać grzyby. Wcale nie trzeba po nie jechać w Bory Tucholskie, do Puszczy Solskiej czy w Bieszczady. Mamy przecież Beskidy, Jurę Krakowsko-Częstochowską, rybnickie lasy... Gdzie na grzyby w woj. śląskim? Jeśli znacie fajne miejsca, gdzie są grzyby i chce podzielić się z innymi piszcie w komentarzach.

  Gdzie są grzyby 2016. Gdzie na grzyby w woj. śląskim w 2016?


  Gdzie na grzyby? W Śląskiem mnóstwo jest miejsc, w których znajdziemy grzyby. Na bieżąco można to sprawdzić na portalu grzyby.pl. Są już w okolicach Częstochowy, Siewierza, Zawiercia, Gliwic i Katowic. Gorzej w Beskidach, a także w rejonie Pszczyny, czy Tychów.

  Jadalny czy trujący. Rozpoznasz te grzyby? [TEST. SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ DOBRYM GRZYBIARZEM]  Uważaj. Zobacz, jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących?  Gdzie na grzyby 2016: Najlepsze miejsca na zbieranie


  Z wieloletnich obserwacji naszych czytelników Dziennika Zachodniego wynika, że grzybowe raje to przede wszystkim okolice: Zebrzydowic, Dębowca, Cieszyna, Goleszowa, Brennej, Jaworzna. Szanse na to, żeby szybko napełnić swój koszyk są też w miejscowościach: Jeleśnia, Korbielów, Węgierska Górka, Imielin, Żarki, Ogrodzieniec, Złoty Potok, Koszęcin, Tarnowskie Góry, Mykanów, Koniecpol oraz Lelów. Całkiem niezłe grzybobrania, choć przyda się odrobina cierpliwości i dobre buty, bo trzeba się dużo nachodzić, zdarzają się też w gminach: Krzepice, Popów, Miedzno, Przystajń, Kochanowice, Olsztyn, Ciasna, Pawonków, Lubliniec, Janów, Kroczyce, Świerklaniec, Siewierz, Pyskowice, Gliwice, Sławków, Rybnik, Pszów, Kobiór, Bieruń.

  Nie liczcie na cuda, ale jeśli się postaracie, to można też coś znaleźć w: Blachowni, Poraju, Boronowie, Ożarowicach, Kaletach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Katowicach i Zabrzu.

  Gdzie są grzyby 2016. Gdzie na grzyby w woj. śląskim w 2016?  Większość miłośników zbierania grzybów ma swoje ulubione i sprawdzone miejsca, gdzie można znaleźć sporo grzybów, ale trzyma w tajemnicy. Niektórzy nie mają nic przeciwko, aby zdradzić najlepsze „miejscówki”.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama