Gliwice: Nowy plac zabaw i boisko do gry w disc golfa w...

  Gliwice: Nowy plac zabaw i boisko do gry w disc golfa w Parku Chrobrego

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwice: Nowy plac zabaw i boisko do gry w disc golfa w Parku Chrobrego
  1/4
  przejdź do galerii
  Podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa, domki dla ptaków i hotele dla owadów, ścieżka zdrowia, „rodeo” i karuzela, odnowione alejki, nowe oświetlenie. Już niebawem Park Chrobrego przejdzie metamorfozę jakiej jeszcze nie było – zmieni się w bardzo atrakcyjne miejsce wypoczynku i relaksu idealne dla całych rodzin.
  Park Bolesława Chrobrego, największy gliwicki park o powierzchni 10,1 ha, przejdzie gruntowną modernizację. Zielony zakątek miasta nie tylko swojej zieloności nie straci, ale zyska przestrzeń do aktywnej rekreacji dla gliwickich rodzin. Co się zmieni?

  Niespodzianka pojawi się już przy samym wejściu do parku – gości będą witały „witacze” z żelbetonowych płyt z napisem Park Chrobrego. Do atrakcji będą prowadziły zmodernizowane alejki. W centralnej części parku powstanie ogrodzony plac zabaw wyposażony w bezpieczną dla najmłodszych gliwiczan nawierzchnię oraz nowe urządzenia – bujaki, huśtawki i karuzele.

  W północnej części parku zostanie zamontowana siłownia na świeżym powietrzu z dziesięcioma podwójnymi urządzeniami (m.in. biegaczem, rowerkiem, narciarzem, wioślarzem, prasą nożną, drabinką z podciągiem, ławką do brzuszków, poręczą, orbitrekiem, kołami tai chi).

  – Kolejną atrakcją będzie bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Na terenie całego parku zlokalizowane będą kosze do gry w disc golfa, w skład którego wejdzie 9 koszy z wyznaczonymi miejscami do rzutów oraz tablice informacyjne z instrukcją – jak grać? Z myślą o młodzieży powstanie plac, na którym poza ławkami, stołami, koszami i stojakami rowerowymi powstanie kilka nowych zaskakujących urządzeń – np. podniebna deskorolka, rodeo i karuzela. Ich nazwy są intrygujące, ale liczymy na to, że spodobają się użytkownikom parku, tym bardziej, że takich atrakcji jeszcze w naszym mieście nie ma – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy MZUK w Gliwicach.
  Zobacz galerię
  Ścieżka zdrowia to kolejna atrakcja i gratka dla wszystkich dbających o swoją kondycję. Na trasie pojawią się urządzenia wspomagające bycie „fit” – ławeczka, sztanga, liny, stepy, poręcze, drążki, obręcze, drabinki, drążki do pompek i parkour, ławka parkowa oraz stojaki rowerowe. Jedną z ciekawostek będzie „głuchy telefon”. Będą to trzy zestawy po dwie słuchawki zamontowane na słupach konstrukcyjnych połączonych ze sobą rurką.

  Z myślą o małych „mieszkańcach” parku Chrobrego powstaną domki dla ptaków i hotele dla owadów niegryzących. Dzięki tym urządzeniom goście parku będą mieli okazje obserwować życie owadów i ptaków zamieszkujących okolicę.


  Powstanie też instalacja zasilająca oświetlenie placów, alejek, elementów dekoracyjnych i roślin, a także umożliwiająca podłączenie sprzętu nagłaśniającego przydatnego podczas imprez.

  Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który opiekuje się parkiem, właśnie ogłosił przetarg na wykonanie modernizacji. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, pierwsze prace rozpoczną się w maju. Realizacja została podzielona na etapy. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku. Autorami projektu są gliwickie biuro Visio Architects and Consultants oraz gliwicka Pracownia 44STO specjalizująca się w projektowaniu m.in. zieleni.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama