Industriada 2016: Atrakcje dla dzieci PROGRAM INDUSTRIADY...

  Industriada 2016: Atrakcje dla dzieci PROGRAM INDUSTRIADY Gdzie się bawić z dziećmi na Industriadzie

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industriada 2016: W czasie tegorocznego Święta Szlaku Zabytków nie zabraknie imprez przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach. Zobacz program Industriady
  1/2
  przejdź do galerii

  Industriada 2016: W czasie tegorocznego Święta Szlaku Zabytków nie zabraknie imprez przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach. Zobacz program Industriady 2016 dla dzieci ©Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni

  Industriada 2016: Industriada dla dzieci PROGRAM W programie Industriady 2016 znalazło się również miejsce na wiele atrakcji dla dzieci. Gdzie zabrać swoje pociechy? Jakie niespodzianki dla nich przygotowano? Zobacz program Industriady dla dzieci

  Industriada 2016  Industriada 2016 dla dzieci: Szyb Prezydent i Kompleks Sztygarka / Chorzów

  Zabawa pod szybem? Dlaczego nie? Wspólne odkrywanie historii w sposób twórczy może być bardzo inspirujące dla dalszego rozwoju maluchów.
  Przyjdźcie z nimi po obiedzie (od godz. 14) do chorzowskiej Sztygarki. Będą miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych „Mój przyjaciel Węgielek”, grze terenowej „Śladami Sztygara i Utopca”. Dzieci wybudują również z kartonu replikę Szybu Prezydent i podejrzą arcyciekawe eksperymenty z Ogrodu Doświadczeń Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które gościnnie prezentuje się na tegorocznej INDUSTRIADZIE. To dobra okazja żeby zobaczyć, co to jest Brachistochrona, dowiedzieć się czym jest Wędrujące Koło, sprawdzić co można zrobić z Małą Karuzelą oraz jak dokonać Składania Twarzy.Krakowscy muzealnicy przeprowadzą także warsztaty przemysłowe pod hasłem „Pamiątki z siarki”.

  Industriada 2016 dla dzieci: Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia / Czeladź

  W zamienionej na galerię ze sztuką współczesną byłej kopalni Saturn w Czeladzi najmłodsi zostaną wciągnięci w wir zabawy już od godz. 10. Wtedy to rozpocznie się piknik ze specjałami kuchennymi połączony z dodatkowymi atrakcjami. Będą degustować i na przemian bawić się do upadłego. Następnie czekają na nich warsztaty plastyczne, podczas których stworzą orkiestrę górniczą, konkurs malowania na wielkich formatach oraz uliczne prezentacje Teatru Gry i Ludzie z Katowic pod hasłem „Piknik u Scheiblera”. Co odważniejsi powinni wziąć zaś udział w grze fabularnej „Sekret czarnego materiału”.

  Industriada 2016 dla dzieci: Osiedle patronackie KWK Dębieńsko / Czerwionka-Leszczyny

  Pomiędzy zabytkowymi familokami wyrośnie prawdziwy plac zabaw. Od godz. 16 do 21 na dzieci czekać będą podwórkowe atrakcje pod szyldem „Pódź na plac”. W programie m.in. zwiedzanie osiedla z bohaterami lokalnych legend, warsztaty teatralne, malarskie, rzeźbiarskie i ceramiczne. Oprócz tego maluchy wezmą udział w akcji „Kopalnia atrakcji dla dzieci” oraz zwiedzą Izbę Tradycji przy KWK Dębieńsko. Poza tym będą mogły pośpiewać śląskie pieśni i zrobić sobie z całą rodziną zdjęcie w specjalnej fotobudce. Zza zaułków kamienic tu i ówdzie czaić się będą kuglarze, szczudlarze i mimowie zachęcający do wspólnych wygłupów.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  PEŁNY PROGRAM INDUSTRIADY 2016 W KAŻDYM MIEŚCIE


  Industriada 2016 dla dzieci: Muzeum Górnictwa Rud Żelaza / Częstochowa

  Smyczenie kibla, skrzynia rudy, kruszenie sferosyderytów – w takich oto zabawach wezmą udział dzieci, które zjawią się w częstochowskim muzeum. Początek o godz. 11. Pół godziny później rozpoczną się także warsztaty „Czerwone Jabłuszko” połączone z przemysłową legendą o Mikołaju Wolskim.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama