Industriada 2016. Jakie nowości? Poznajcie program...

  Industriada 2016. Jakie nowości? Poznajcie program Industriady 11.06.2016

  Damian Młodecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industriada 2016 nowości
  1/7
  przejdź do galerii

  Industriada 2016 nowości ©Damian Młodecki

  Prawie 400 wydarzeń, 71 z myślą o dzieciach, aż 342 za darmo, znalazło się w 7. edycji INDUSTRIADY. Do wyboru imprezy, warsztaty, zabawy, koncerty. Do zwiedzania 44 zabytków techniki na terenie 27 miast. 4 specjalnie działające platformy widokowe: nad ziemią, pod ziemią, na wodzie, a nawet na wodzie pod ziemią.
  W zabrzańskiej Łaźni Łańcuszkowej odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono program oraz nowości tegorocznego święta Szlaków Zabytków Techniki.

  11 czerwca odbędzie się 376 wydarzeń industriadowych, z których aż 342 dostępne za darmo. Otwarte będą 44 zabytki techniki na terenie 27 miast.

  Co więcej, Koleje Śląskie na Industriadę przygotują 25 tys. biletów do darmowej komunikacji. Bilety można zamówić na stronie Industriada.pl. Każdy bilet pozwala na dwa bezpłatne przejazdy.

  ATRAKCJE INDUSTRIADY


  Będzie wiele okazji do przejazdu kolejkami wąskotorowymi albo kolejkami podziemnymi.

  - Industriada odbywa się nad ziemią oraz pod ziemią, na wodzie i na wodzie pod ziemią. To 71 wydarzeń dla dzieci, 57 warsztatów, 49 tras zwiedzania, 25 wystaw, 22 koncerty, 3 pokazy świetlne, 2 pokazy mappingu, 8 obiektów zaprasza na rozruch maszyn już 10 czerwca - mówi Adam Hajduga, koordynator w Urzędzie Marszałkowskim Industriadę i Szlak Zabytków Techniki.

  Nowy patron, KZK GOP otwiera linie INDUbusy. Będzie można skorzystać z bezpłatnych linii autobusowych oraz tramwajowych, które mają przystanki przy obiektach. Wystarczy tylko ściągnąć kupon ze strony Industriada.pl.

  Specjalnie na tą okazję zostanie otwarta Sztolnia Królowa Luiza park 12 C, w tym również fragment głównej kluczowej sztolni dziedzicznej w pokładzie budowy wodnika 510 - to jest unikat na skalę światową. Ludzie ostatni raz mogli widzieć ten obiekt w 19 w. Muzeum Śląskie po raz pierwszy przygotowało koncert z udziałem 100 artystów.

  Koncert multimedialny opowiadający o narodzie, jakim są górnicy świata to fantastyczny w Zagłębiu Dąbrowskim organizowany największy rozruch Industriady. W pociągach kolei śląskich będą specjalni przewodnicy, pasażerom opowiedzą o święte szlaku, pomogą przemieszczać się do interesujących nas obiektów.

  Obiekty zaprzyjaźnone z Industriadą


  Muzeum Rzemiosł dawnych w Żarkach, Stary Browar w Cieszynie, Browar Zamkowy oraz Stara Fabryka Drutu W Gliwicach oraz wracające do Sosnowca kolonie robotnicze to tzw. obiekty zaprzyjaźnione.

  Industriada to jest ewenement na skalę światową. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym odbywa się tyle imprez. Program jest tak zróżnicowany, że każdego znajdzie coś dla siebie. W ubiegłym roku w Industriadzie wzięło udział 80 tys. osób.

  *Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
  *Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Zobaczcie najładniejsze ołtarze na Boże Ciało

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   górą festyny

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Industriada zamiast likwidowanej biblioteki pedagogicznej w Bielsku łącznie z okolicznymi filiami. Skoro Pan Marszałek Województwa uwielbia festyny, to jego prywatna sprawa, ale a prywatne...rozwiń całość

   Industriada zamiast likwidowanej biblioteki pedagogicznej w Bielsku łącznie z okolicznymi filiami. Skoro Pan Marszałek Województwa uwielbia festyny, to jego prywatna sprawa, ale a prywatne pieniądze. Inwestowanie w człowieka to sens funkcjonowania tzw "kultury samorządowej". I to nie jedno kosztem drugiego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bez komentarza

   emil sz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Faktycznie, tekst chaotyczny, niedopracowany

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki to język?

   Kovac (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W jakim to jest języku napisane? Paranoidalno -pijackim?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama