INDUSTRIADA 2017: W Bielsku Białej po raz pierwszy będzie...

  INDUSTRIADA 2017: W Bielsku Białej po raz pierwszy będzie można zwiedzić elektrociepłownię!

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  INDUSTRIADA 2017: W Bielsku Białej po raz pierwszy będzie można zwiedzić elektrociepłownię!
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Materiały Prasowe

  Industriada 2017: Tauron Ciepło, największy producent ciepła na południu Polski i jeden z największych w kraju, w ramach cyklu Otwartych Drzwi swoich elektrociepłowni, po raz pierwszy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała. Podczas VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Tauron Ciepło przygotował również szereg atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. możliwość zwiedzenia elektrociepłowni.

  INDUSTRIADA 2017: W Bielsku Białej po raz pierwszy będzie można zwiedzić elektrociepłownię!


  – Nasza elektrociepłownia w Bielsku-Białej spełnia najbardziej rygorystyczne normy unijne związane z ochroną środowiska. Zastosowane tu rozwiązania techniczne zapewnią bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość pracy elektrociepłowni w perspektywie wielu najbliższych lat. Bielski zakład posiada duże możliwości produkcyjne, jesteśmy gotowi produkować jeszcze więcej energii i dostarczać ciepło do większej ilości odbiorców z Bielska-Białej – mówi Włodzimierz Hereźniak, wiceprezes ds. handlu Tauron Ciepło.

  W sobotę, 10 czerwca, w godz. od 9.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywać się będzie na podstawie wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu: 33 499 11 01, które potrwają do dzisiaj, 8 czerwca. Doświadczeni przewodnicy – pracownicy Tauron Ciepło będą czekali na zwiedzających przy bramie od ulicy Chodkiewicza 2 w Bielsku – Białej. Na miejscu zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło sieciowe dostarczane do ich mieszkań.

  – Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Bielsku-Białej zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć od środka jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce. Nasi przewodnicy pokażą m.in. układ nawęglania, kotłownie i maszynownię, jeden z największych akumulatorów ciepła w Polsce oraz nowoczesną nastawnię. – informuje Jan Blachura, dyrektor Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała Tauron Ciepło.

  Ponadto 9 czerwca br., w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Parku im. Juliusza Słowackiego Tauron Ciepło uruchomi specjalną strefę tematyczną pn. „Robi się ciepło” z atrakcjami i interaktywnymi grami edukacyjnymi dla dzieci i całych rodzin, gdzie będzie można poznać zalety czystego, ekologicznego ciepła sieciowego. Na uczestników gier i zabaw czekają nagrody i upominki.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Industriada 2017: Inauguracja w Chorzowie, finał w Gliwicach
  Industriada 2017 PROGRAM + NAJLEPSZE ATRAKCJE W WASZYCH MIASTACH ZDJĘCIA


  Oprócz tego wspólnie z Przedsiębiorstwem Therma, TauronN Ciepło uruchomi punkt konsultacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje o ofercie produktowej i usługowej obu firm oraz możliwości i sposobie przyłączenia do sieci ciepłowniczej i uzyskania dofinansowania ze środków budżetowych miasta. Ponadto uczestnicy Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii będą mogli dowiedzieć się jakie są bezpośrednie skutki spalania śmieci i złej jakości węgla.

  Mieszkańcy odwiedzający strefę TauronN Ciepło dowiedzą się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na ich zdrowie i będą mieli możliwość bezpłatnie poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc schorzenia, a jego bezpośrednią przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie powietrza.

  ZOBACZ WIDEO: Industriada 2016 Zabrze - otwarcie pierwszej części Sztolni Królowa Luiza - Parku 12C

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama