Jaworzno: tu też pojawił się wieszak na ubrania w ramach...

  Jaworzno: tu też pojawił się wieszak na ubrania w ramach akcji "Wymień się ciepłem"

  Tomasz Szymczyk, ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: tu też pojawił się wieszak na ubrania w ramach akcji "Wymień się ciepłem"
  Przed halą MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Jaworznie pojawił się wieszak w ramach akcji "Wymień się ciepłem". Na razie na wieszakach nie wisi żadna kurtka ani inne odzienie. Pytani, czy miejsce jest adekwatne? Naszym zdaniem, wieszak powinien znaleźć się tam, gdzie przechodzi wiele osób. A przed wejściem do hali ludzie pojawiają się tylko, gdy w budynku odbywają się jakieś imprezy. Ale, jak to się mówi - pierwsze koty za płoty.
  Jaworzno: tu też pojawił się wieszak na ubrania w ramach akcji "Wymień się ciepłem"
  "Wymień się ciepłem" to tytuł akcji zainicjowanej przez sosnowiecką fundację Rób Dobro. Pomysł jest banalnie prosty. W kilku miejscach w regionie znajdują się wieszaki, na których osoby potrzebujące znaleźć mogą potrzebne zimą ciepłe odzienie zostawione tam przez osoby, którym kurtki czy płaszcze nie są już potrzebne.

  Pierwszy wieszak pojawił się na sosnowieckiej Patelni - przy Centrum Informacji Miejskiej. Teraz jest ich już więcej. Stoją m.in. na ul. Będzińskiego koło starego Klubu Kiepury i klubu Bakcyl w Zagórzu, ale też w Czeladzi. Kolejny pojawił ma się m.in. właśnie w Jaworznie.

  - Pomysł pochodzi z Węgier. Tam ktoś to wymyślił. U nas pierwszy wieszak pojawił się w Warszawie. Grupa ludzi postawiła go na Woli. W tej grupie ludzi była koleżanka mojej przyjaciółki. Dowiedziałam się o tym natychmiast, jak to zrobili i zakochałam się w tym pomyśle - przyznaje Ewa Chróścicka z fundacji Rób Dobro.

  Akcja opiera się na społecznym zaufaniu. Na razie nic nie zginęło. Wieszaki nie są chowane na noc. We wskazanych lokalizacjach znajdują się przez całą dobę. Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest duże.

  - Przychodzi bardzo dużo osób, a rzeczy pojawiają się i znikają. To naprawdę działa - mówi Ewa Chróścicka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama