Jaworzno: walka o plac zabaw na Cyprysowej ZDJĘCIA

  Jaworzno: walka o plac zabaw na Cyprysowej ZDJĘCIA

  Anna Zielonka-Hałczyńska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na placu zabaw przy ul. Cyprysowej mamy z dziećmi z całego Jaworzna manifestowały poparcie dla rodziców z Podwala
  1/45
  przejdź do galerii

  Na placu zabaw przy ul. Cyprysowej mamy z dziećmi z całego Jaworzna manifestowały poparcie dla rodziców z Podwala ©Anna Zielonka-Hałczyńska

  Mamy z całego Jaworzna przyszły ze swoimi dziećmi we wtorek 18 lipca na plac zabaw przy ul. Cyprysowej na Podwalu, by w ten sposób zamanifestować poparcie dla rodziców z tego osiedla. Grupa seniorów z bloku obok placu chce bowiem jego likwidacji. Zdaniem seniorów zabawy dzieci są za głośne.
  We wtorek na placu zabaw bawiło się kilkadziesiąt maluchów. Zabawa była przednia. Wszystko nagrywały telewizje i fotografowali dziennikarze z gazet i portali internetowych. Choć wszyscy czekali na konfrontacje z niezadowolonymi seniorami, żaden z nich nie wyszedł do zebranych na placu mam i ich pociech.

  Zobacz galerię

  Przypomnijmy. O sprawie pisaliśmy dwa lata temu. Do naszej redakcji zadzwoniła grupa niezadowolonych tym faktem mieszkańców, którzy są właścicielami mieszkań położonych najbliżej miejsca zabaw. To starsi ludzie, którzy, jak stwierdzili, są schorowani i chcą mieć spokojną starość. Ryszard Gryz i kilkoro innych mieszkańców zablokowało budowę placu.

  – Byliśmy w szoku, gdy zobaczyliśmy, że zielone miejsce, znajdujące się tuż obok budynku, zamienia się w plac budowy, na który wjechał ciężki sprzęt – komentował zdenerwowany jaworznianin. – I dopiero w ostatniej chwili poinformowano nas o tym, że ma tu powstać plac zabaw. Jakim prawem? – pytał.

  Plac jednak powstał, ale w ciągu dwóch lat seniorzy skutecznie uprzykrzali życie dzieciom i ich mamom. Przeganiali maluchy z placu, wzywali nawet policję. W końcu plac opustoszał. Mamy z Jaworzna wzięły jednak sprawy w swoje ręce i tym razem one nagłośniły sprawę. Poparli ich inni mieszkańcy bloku przy Cyprysowej 13, którzy mają dość "rządów" sąsiada z parteru i jego żony.

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje
  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza
  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama