Jaworzno: znamy imiona alpak z Betlejem. Wybrali je...

  Jaworzno: znamy imiona alpak z Betlejem. Wybrali je Internauci

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: znamy imiona alpak z Betlejem. Wybrali je Internauci
  1/21
  przejdź do galerii
  Wiara, Nadzieja i Miłosz - tak będą nazywać się trzy alpaki, które mieszkają we Wspólnocie Betlejem w Jaworznie. Zwierzęta przyjechały w grudniu i już zadomowiły się w nowym warunkach.
  Nasi Czytelnicy mogli wybierać imiona dla trzech alpak, które mieszkają we Wspólnocie Betlejem. To duża samica, jej mała córeczka i rudy chłopczyk, który nie jest spokrewniony z dwiema pozostałymi. Propozycje zgłosili nasi Czytelnicy, a nasze jury, złożone z mieszkańców domu Betlejem i dziennikarzy Dziennika Zachodniego, zdecydowało o wyborze czterech ciągów imion (w kolejności: dla matki, córki i chłopczyka): Wiara, Nadzieja i Miłosz; Lotka, Pompka i Bangladesz; Fama, Florka i Rychu oraz Józia, Zuzia i Antoś.

  Zobacz galerię

  Jaworzno: Alpaki zagościły w Betlejem. To nowi mieszkańcy wspólnoty [ZDJĘCIA]

  Głosowanie na najlepsze imiona trwało tydzień. Zacięta rywalizacja rozgrywała się między Wiarą, Nadzieją i Miłoszem a Lotką, Pompką i Bangladeszem. Wygrał pierwszy ciąg. Wiara, Nadzieja i Miłosz zdobyły 52 proc. głosów. To pomysł Małgorzaty Jopek, które dostanie w nagrodę upominek z Betlejem i DZ. Z kolei Lotka, Pompka i Bangladesz - 38 proc. Pomysłodawczynią była Joanna Kowalczyk.



  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama