Katowice: Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie 2016 już...

  Katowice: Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie 2016 już w ten weekend [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Leśny Piknik Rodzinny w Katowicach

  Leśny Piknik Rodzinny w Katowicach ©NaszeMiasto.pl

  Wymiana makulatury na charytatywne złotówki, a elektrośmieci na sadzonki. Warsztaty naukowe i sadzenia roślin, pokazy sprzętu pomagającego utrzymać Katowice w czystości, wizyty w dostrzegalni przeciwpożarowej i oczyszczalni ścieków, a na finał koncert Carrantuohill – to program leśnego pikniku rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie, który w niedzielę 22 maja odbędzie się w Katowickim Parku Leśnym.
  Leśny Piknik Rodzinny w Katowicach

  Leśny Piknik Rodzinny w Katowicach ©NaszeMiasto.pl

  Impreza rozpocznie się już od godz. 11., co ważne udział w imprezie jest bezpłatny, tak jak i dostęp do wszystkich proponowanych w trakcie pikniku atrakcji. Co zatem w programie?

  Lasy Państwowe na swoim stoisku zaprezentują nadleśnictwa z Katowic, Brynku, Kobióra, Lublińca, Rud Raciborskich, Siewierza, Ustronia i Wisły. Będzie tu też można podglądać „Sekretne życie pszczół”, czy zobaczyć „Niezwykły mikroświat”.
  Nie zabraknie też zabaw i warsztatów. Dzieci będą mogły zagrać w „Leśne koło fortuny”, nauczyć się budować budki lęgowe, rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Będzie także składanie modelu domu i „Leśna zgadula”. Lasu doświadczymy także przy stoisku Pracowni Edukacji Żywej. Będziemy go wąchać, smakować, dotykać i odkrywać jego tajemnice. Poznamy zwyczaje leśnych zwierząt (saren, dzięciołów, dzików, wiewiórek i wielu innych) i nauczymy się rozpoznawać pozostawiane przez nie ślady.

  Z kolei Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach nauczy nas jak efektywnie sadzić rośliny. Pokaże też kosiarki, piły i traktory, które pomagają dbać o zieleń w mieście. O godzinie 16.30 zobaczymy jak podopieczni Leśnego Pogotowia Opiekuńczego wracają do natury.

  Atrakcje szykuje też Katowicka Infrastruktura Wodociągo – Kanalizacyjna, która na piknik zaplanowała grę, gigantyczną kolorowankę i quizy dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie także wielkich maszyn, które pomagają utrzymać drożność rur. Tajniki swojej działalności zdradzą też Katowickie Wodociągi, które zapraszają między innymi do odwiedzenia Ścieżki Edukacyjnej Gigablok, na którą dojedziemy z terenu pikniku bezpłatnym busem, który rusza o 12.15 oraz godzinę później.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koniec Katowickiego Parku Leśnego - Muchowca

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   O jakiej ekoodpowiedzialności mówimy? W Katowicach opracowano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Muchowca, w którym przez środek Katowickiego Parku Leśnego ma być poprowadzona jedna z...rozwiń całość

   O jakiej ekoodpowiedzialności mówimy? W Katowicach opracowano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Muchowca, w którym przez środek Katowickiego Parku Leśnego ma być poprowadzona jedna z najbardziej obciążonych ruchem ulica (Ulica Francuska), planuje się zabudowanie części parku deweloperką i do tego w środku parku uruchomienie lotniska miejskiego. Do tego wycięto już sporo lasu na trzy biurowce, planuje się budowę hotelu, itd. - .......i w rezultacie Katowicki Park Leśny przestanie istnieć. Uwagi do planu można zgłaszać do 30 maja br. Ekolodzy nie zabierają glosu w tej sprawie...... Tylko mieszkańcy muszą obronić ten park!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo