Katowice planują budowę czterech dróg rowerowych MAPY

  Katowice planują budowę czterech dróg rowerowych MAPY

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Planowany przebieg nowych dróg rowerowych w Katowicach
  1/5
  przejdź do galerii

  Planowany przebieg nowych dróg rowerowych w Katowicach ©UM Katowice

  Katowice planują budowę kolejnych dróg rowerowych. W tym roku miasto zleci opracowanie dokumentacji dla czterech nowych tras. Koncepcje ich przebiegu są gotowe. Do 30 marca jest czas na zgłaszanie uwag wobec planów miasta.
  Nowe drogi rowerowe powstaną w ramach „Katowickiej Infrastruktury Rowerowej”. W planach miasto ma cztery takie inwestycje.

  Pierwsza ze ścieżek połączy Murcki z Piotrowicami i Ochojcem. Ścieżka ma biec od ulicy Bielskiej do planowanej drogi rowerowej (powstanie przy okazji budowy nowej linii tramwajowej na południe miasta) w rejonie skrzyżowania ul. Cegielnia Murcki z ul. Ziołową.

  Druga droga rowerowa powstanie w rejonie Muchowca, będzie biegła wzdłuż ulicy Lotnisko na odcinku od ulicy Pułaskiego do ulicy Francuskiej.

  Kolejna ścieżka ma połączyć Giszowiec z Nikiszowcem, jej trasę wyznaczono wzdłuż ul. Szopienickiej od ul. Mysłowickiej do ul. Krawczyka. Ostatnia z planowanych dróg połączy Burowiec i Dąbrówkę Mała, ma powstać wzdłuż ulicy Hallera na odcinku od al. Niepodległości do ulicy Konnej.
  Zobacz galerię
  Uwagi do planowanych inwestycji urzędnicy zbierają na Platformie Konsultacji Społecznych. W tym roku miasto planuje zlecić przygotowanie koncepcji przebiegu dróg łączących Murcki i Piotrowice oraz Szopienice z Giszowce, a dokumentację projektową dla ścieżki wzdłuż Francuskiej oraz tej między Burowcem a Dąbrówką Małą.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gładka nawierzchnia

   carlos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Oby nowe ścieżki rowerowe posiadały gładką nawierzchnię nadającą się również do jazdy na rolkach. Wiele ścieżek rowerowych w mieście posiada nawierzchnie z kostek betonowych z fazami które się do...rozwiń całość

   Oby nowe ścieżki rowerowe posiadały gładką nawierzchnię nadającą się również do jazdy na rolkach. Wiele ścieżek rowerowych w mieście posiada nawierzchnie z kostek betonowych z fazami które się do tego celu nie nadają. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak zwykle Katowice niszczą szystko co śląskie

   Achim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A Załęże wiadomo, to miejsce zesłania i wyspa zadżumionych

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama