Katowice: pobiegną spod Krzyża przy kopalni Wujek do grobu...

  Katowice: pobiegną spod Krzyża przy kopalni Wujek do grobu Popiełuszki w Warszawie

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę, 13 września, spod Pomnika Poległych Górników przy kopalni Wujek wyruszy biegowa pielgrzymka do grobu księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Uczestnicy pielgrzymki dobiegną do stolicy w czwartek po południu.
  Katowice: pobiegną spod Krzyża przy kopalni Wujek do grobu Popiełuszki w Warszawie
  Organizatorami pielgrzymki są: Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK „Wujek” Poległych 16 Grudnia 1981 Roku, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, NSZZ „Solidarność” oraz Stowarzyszenie „Moja Gmina Nasz Powiat” z Knurowa.

  Będzie to już 12. biegowa pielgrzymka spod Pomnika Poległych Górników przy kopalni wujek do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Pielgrzymka wyruszy w środę. Poprzedzi ją msza o godz. 7. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie. Następnie zaplanowano składanie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II praz przemarsz (o godz. 7.45) pod Pomnik Poległych Górników. Pielgrzymka wyruszy z Brynowa o godz. 8.15. Do Warszawy jej uczestnicy dotrą w czwartek.

  Również w czwartek w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności - Muzeum Izbie Pamięci Kopalni „Wujek” w Katowicach odbędzie się (o godz. 16.) spotkanie z Ewą Czaczkowską, współautorką książki „Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego”.

  Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko 1947-1984”, na której zaprezentowane zostaną biograficzne sceny z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  Wystawa eksponowana będzie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności od 13 do 30 września.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo