Katowice: ponad pół tysiąca osób zwiedziło już Spodek i MCK

  Katowice: ponad pół tysiąca osób zwiedziło już Spodek i MCK

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Miejskie Wakacje w Spodku i MCK
  1/4
  przejdź do galerii

  Miejskie Wakacje w Spodku i MCK ©PTWP Event Center

  Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w weekendowych wycieczkach z przewodnikiem po Spodku i MCK. Zarządca obu hal zapowiada, że będzie je udostępniał zwiedzającym także po wakacjach.
  Zwiedzanie Spodka i MCK było możliwe w trakcie „miejskich wakacji” w obu halach, w ramach których organizowano w nich koncerty, warsztaty tańca, zajęcia sportowe, przed MCK odbywały się plenerowe pokazy filmów, zaś wewnątrz hali urządzano rolkowisko.

  - Mieliśmy nadzieję, że otwarcie budynków dla mieszkańców miasta, regionu i turystów, ciekawe propozycje dla różnych grup wiekowych, spotkają się z zainteresowaniem.
  Nie jest łatwo szybko zaistnieć w świadomości, przyzwyczaić np. do tego, że w piątkowy wieczór warto iść na koncert do obiektu, w którym wcześniej takie rzeczy nie miały miejsca. Tymczasem udało się, szacujemy, że w wakacyjnym okresie, w zaproponowanych aktywnościach uczestniczyło kilka tysięcy osób – wylicza mówi Marcin Stolarz, wiceprezes zarządzającej Spodkiem i MCK firmy PTWP Event Center.

  Sporą popularnością cieszyły się między innymi weekendowe wycieczki po Spodku i MCK. – Dotychczas, podczas pięciu wakacyjnych niedziel, w wycieczkach po Spodku i MCK wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Zwiedzający mogli zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne oraz poznać najciekawsze fakty na temat powstania i historii obiektów. Cały czas otrzymujemy zapytania o kolejne terminy zwiedzania, pracujemy więc nad ustaleniem stałego harmonogramu zwiedzania, szczegóły podamy już wkrótce – zapowiada Stolarz.

  Tymczasem czekają nas kolejne atrakcje w Spodku i MCK. Jeszcze do końca sierpnia, w każdy czwartek odbywać się będą seanse Letniego Kina Antyradia. Na fanów X muzy czekają takie tytuły jak „Obcy: Decydujące Starcie” – film wyświetlany będzie na płycie Spodka – oraz „Teoria Wszystkiego”, w zależności od pogody do obejrzenia przed wejściem lub w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

  *Plan transmisji z Rio 2016 TRANSMISJE + PROGRAM Z UDZIAŁEM POLAKÓW
  *Tragedia w Bytomiu: Mężczyzna zmarł na Rynku. Miał rany cięte
  *Fantastyczna zabawa na 90 Festival w Bielsku-Białej ZDJĘCIA
  *Salsa pod palmami? Tylko w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie te wielkie imprezy?

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Chyba nie po to remontowano za miliony Spodek i budowano MCK, żeby parę osób mogło się poszwendać za kulisami?! Co chwilę słyszę o imprezach w innych miastach, tu ciągle posucha. Chyba że coś się...rozwiń całość

   Chyba nie po to remontowano za miliony Spodek i budowano MCK, żeby parę osób mogło się poszwendać za kulisami?! Co chwilę słyszę o imprezach w innych miastach, tu ciągle posucha. Chyba że coś się dzieje, tylko nikt o tym nie wie. I tak źle, i tak niedobrze. Może w końcu ten cały zarządca coś konkretnego powie? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   także tak

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No chyba nie policzyliście ludzi, którzy chodzą na zapowiadane też kino letnie ;) z każdym seansem ponad setka ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama