Katowice: służby miejskie posprzątają Wełnowiec i Józefowiec

  Katowice: służby miejskie posprzątają Wełnowiec i Józefowiec

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice-Wełnowiec

  Katowice-Wełnowiec ©arc. Arkadiusz Ławrywianiec

  Które miejsca na terenie Wełnowca i Józefowca należy posprzątać? Takie pytanie mieszkańcom obu dzielnic zadają urzędnicy, bo w kolejnej odsłonie akcji "SprzątaMY Dzielnice" służby miejskie zajmą się porządkami właśnie na ich terenie.
  Katowice-Wełnowiec

  Katowice-Wełnowiec ©arc. Arkadiusz Ławrywianiec

  Urzędnicy do współpracy w akcji zapraszają wszystkich mieszkańców. - Do końca maja organizatorzy akcji czekają na informacje o miejscach, w których zalegają śmieci. Czekają również na zgłoszenia wolontariuszy - dodają.

  - Prawdziwa przemiana dokonuje się dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców. Drobnymi krokami sprawiamy, że przestrzeń miasta jest coraz bardziej przyjazna. W takich akcjach jak SprzątaMY Dzielnice chodzi o kształtowanie postaw obywatelskich i budowanie szacunku do wspólnej przestrzeni publicznej - mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.


  Przypomnijmy, w ramach akcji SprzątaMY Dzielnice miejskie służby łączą siły i w ciągu kilku dni kompleksowo sprzątają wybraną dzielnicę miasta. W ubiegłym roku takie akcje przeprowadzono w siedmiu dzielnicach, w tym roku ta liczba będzie podobna. - W tym roku dzielnice zostały jednak wybrane według jednego klucza: zaangażowania mieszkańców w lokalne inicjatywy - wyjaśniają urzędnicy.

  Działania miejskich służ polegają na naprawie zniszczonej infrastruktury, porządkowaniu terenów zielonych, usuwaniu śmieci czy czyszczeniu zabrudzonych powierzchni. Inauguracja akcji SprzątaMY Dzielnice odbyła się w Starej Ligocie w dniach 14 - 15 kwietnia, gdzie mieszkańcy co roku sprzątają okolice i koryto rzeki Kłodnicy. Również w kwietniu w akcję włączyli się mieszkańcy Zawodzia.

  - Mieszkańcy chętni, by włączyć się w działania porządkowe w dzielnicach, mogą zgłaszać swoje inicjatywy na adres: sprzatamydzielnice@katowice.eu. Pod tym samym adresem miejskie służby czekają na wskazanie miejsc, które szczególnie wymagają uporządkowania - wyjaśniają przedstawiciele miasta.

  *Sklepy czynne w Boże Ciało WYKAZ + Godziny otwarcia sklepów
  *Sensacyjne odkrycie w Muzeum Auschwitz. Tajemnica złotego pierścionka
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Zobaczcie najładniejsze ołtarze na Boże Ciało

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polish reality!

   Dociekliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szkoda, ze mieszkancy sami nie wpadna na pomysl posprzatac w swoim grajdole. No ale, nie nauczeni porzadku (hulaj dusza bez kontusza) przybysze zasiedlajacy wiezowce na Jozefowcu, nie widza takiej...rozwiń całość

   Szkoda, ze mieszkancy sami nie wpadna na pomysl posprzatac w swoim grajdole. No ale, nie nauczeni porzadku (hulaj dusza bez kontusza) przybysze zasiedlajacy wiezowce na Jozefowcu, nie widza takiej potrzeby. W koncu od czego sa "poslugacze" - tak gleboko zakorzeniony element polskiej mentalnosci. A brod? Ta panie kochanku - tam skont my przysli bylo gorzej - a rodziciele nasi przezyli....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama