Katowice: Superbohaterowie umyli okna w Górnośląskim Centrum...

  Katowice: Superbohaterowie umyli okna w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

  MM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Superbohaterowie w GCZD
  1/14
  przejdź do galerii

  Superbohaterowie w GCZD ©Marzena Bugała

  Bohaterowie z komiksów Marvela zawitali do Katowic. Superman i Spider-Man umyli okna w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja wielkiego, wiosennego sprzątania trwała od wtorku, 21 marca, i zakończyła się dziś. Zobaczcie zdjęcia!
  Superman i Spider-Man, czyli najbardziej popularni superbohaterowie odwiedzili katowicką lecznicę. Włączając się w wiosenne porządki, wymyli okna w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Od wtorku aż do dziś towarzyszyli małym pacjentom.

  Dlaczego superbohaterowie pojawili się w szpitalu? W lecznicy trwa właśnie mycie okien. Tego typu prace wykonują wykwalifikowani pracownicy, ubrani zazwyczaj w ciemne stroje.
  Jeżeli prace prowadzone są w szpitalu dziecięcym, ubrane na czarno postaci wiszące za oknem, mogą przerazić niejedno dziecko. Natomiast dobrze znani bohaterowie z komiksów, kreskówek, czy filmów z pewnością cieszą małych pacjentów.

  Za prace na zewnątrz budynku odpowiada firma Alpinator z Tychów. To ona wymyśliła koncepcję i przygotowała stroje dla swoich pracowników, którzy w czasie wykonywania zlecenia wcielili się w postacie słynnych superbohaterów. Superman i dwóch Spidermanów w ciągu kilku dni umyli okna na wszystkich 9 kondygnacjach szpitala.
  Zobacz galerię
  To zdecydowana nowość. – Nigdy się jeszcze nie przebieraliśmy. Gdy przedstawiciele szpitala poprosili nas, byśmy ubarwili naszą pracę, zdecydowaliśmy się na superbohaterów. To był strzał w dziesiątkę - zdradza Tomasz Żłobiński z Alpinatora. Podkreśla także, że firma ma duże doświadczenie w tego typu pracach na wysokości.

  CZYTAJ TAKŻE: Bytom: Zlot Superbohaterów - to już koniec najbardziej znanej imprezy?

  Dzieci były zachwycone. Z zainteresowaniem przyglądały się pracującym superbohaterom. – To fantastyczne, że w taki sposób możemy choć trochę urozmaicić im pobyt w szpitalu – mówi Tomasz Żłobiński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama