Ważne
  Katowice: wręczono Superjednostkę za najlepszą realizację...

  Katowice: wręczono Superjednostkę za najlepszą realizację ubiegłego roku [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Superjednostka 2015 wręczona
  1/8
  przejdź do galerii

  Superjednostka 2015 wręczona ©Marzena Bugała - Azarko

  W poniedziałek, 5 września, na katowickim rynku przedstawiciele Urzędu Miasta w Katowicach odebrali Superjednostkę 2015, nagrodę za najlepszą realizację w przestrzeni publicznej woj. śląskiego w 2015 roku, którą miasto otrzymało za rewitalizację kamienicy przy ulicy św. Jana 10.
  Superjednostka, to nagroda za najlepsze realizacje w przestrzeni publicznej aglomeracji, przyznawana przez Stowarzyszenie Moje Miasto z Katowic. Z kolei za najgorsze realizacje SMM wręcza antynagrodę - Betonową Kostkę.

  W tym roku Betonowa Kostka została przyznana po raz 11, zaś Superjednostka – po raz 6. Do obu plebiscytów nominowanych było łącznie dziesięć realizacji, po pięć do Superjednostki i Betonowej Kostki.
  Nominacje oceniało jury, w jego skład weszli dr hab. Małgorzata Suchacka - prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, dr Małgorzata Kądziela - pracownik Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Joanna Rzepka-Dziedzic z Galerii Szarej, Katarzyna Pełka z Wzorro Design, Patryk Białas - dyrektor Działu Rozwoju Parku Naukowo Technologicznego Euro-Centrum sp. z o.o oraz Przemysław Sołtysik, dyrektor artystyczny Festiwalu Ars Independent.

  Nagrodę Superjednostkę przyznano za przebudowę kamienicy przy ulicy św. Jana. Ta realizacja otrzymała też w tym roku tytuł Modernizacji Roku.

  Natomiast antynagroda, czyli Betonowa Kostka, jak ocenili jurorzy należała się za wyburzenie hali sportowej na osiedlu Witosa. Katowicki Holding Węglowy, który zlecił wyburzenie hali, antynagrody przyjąć nie chciał. - Dlatego Betonowa Kostka zostanie dostarczona pod siedzibę KHW przy ulicy Damrota - zapowiedział Tomasz Skupiewski z SMM.

  Natomiast Superjednostkę odebrał przed katowickim magistratem wiceprezydent stolicy aglomeracji - Bogumił Sobula. Jak mówił, modernizacja budynku przy św. Jana (zrealizowana przez miejską spółkę KZGM), to jedna z tych realizacji, które zmieniają miasto na lepsze. Realizacji, co podkreślał, odważnych. - Strefa kultury, czy kamienica przy św. Jana 10 pokazują, że są miejsca, gdzie można sobie pozwolić na nieco szaleństwa, z korzyścią dla miasta - komentował Sobula.

  Szaleństwo w przypadku kamienicy ze św. Jana 10, to szklane kładki, jakie wybudowano nad jej dziedzińcem. Kładki, nocą pięknie podświetlane, łączą poszczególne kondygnacje przebudowanego budynku.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama