Myszków: Pijany kierowca z zakazem spowodował kolizję

  Myszków: Pijany kierowca z zakazem spowodował kolizję

  BR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Myszków: Pijany kierowca z zakazem spowodował kolizję
  Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 52– letni kierowca skody, zatrzymany wczoraj przez policjantów z drogówki. Nie dość, że jechał na „podwójnym gazie”, to spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
  Myszków: Pijany kierowca z zakazem spowodował kolizję
  Wczoraj około godziny 16.30 mieszkaniec Myszkowa zauważył jadącego niepewnie kierowcę skody. Podejrzewając, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy, postanowił zadzwonić na Policję. Kilkanaście minut później na ul. 1 Maja, 52-letni kierowca skody „wpadł” w ręce policjantów z drogówki.

  - Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego 52-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
  O losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu trzyletni pobyt w więzieniu. 52-latek odpowie także za spowodowanie kolizji. Zanim został zatrzymany przez policjantów, podczas omijania uderzył skodą w prawidłowo jadącego opla - mówi Barbara Poznańska, rzeczniczka prasowa myszkowskiej policji.

  Policja podkreśla, że godna pochwały była postawa mężczyzny, który powiadomił myszkowską policję o swoich podejrzeniach, co do stanu trzeźwości kierowcy skody. Być może jego telefon uratował kogoś od tragedii. Zachowanie mężczyzny jest także przykładem prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy

  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ

  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO

  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama